Zamówienia tel. oraz email:
0
Koszyk
0,00 zł
 • -12% Miskant chiński Yaka Dance
 • Miskant chiński Yaka Dance
 • Miskant chiński Yaka Dance
 • Miskant chiński Yaka Dance
 • Miskant chiński Yaka Dance
 • Miskant chiński Yaka Dance

Miskant chiński Yaka Dance

Miscanthus sinensis 'Yaka Dance'

 • Promocja:

  14,99 zł

  Stara cena:

  17,00 zł

  Oszczędzasz:

  12%

 • Netto: 13,88 zł
 • Cena w punktach: 425
 • Zaloguj się, aby otrzymać 10 punktów lojalnościowych za zakup tego produktu.


Dobrze ukorzenione, zdrowe sadzonki dają gwarancję przyjęcia i szybkiego wzrostu. Jako wieloletni producenci roślin przykładamy dużą wagę do jakości bryły korzeniowej oferowanych przez nas sadzonek.

Ważne! Wygląd sadzonek może się różnić od przedstawionego zdjęcia w zależności od pory roku. Wiosną większość bylin jest pozbawiona części nadziemnej. Wysokość sadzonek podawana jest w przybliżeniu. Na potrzeby transportu zbyt długie pędy mogą zostać przycięte. Rośliny zaopatrzone są w etykiety z nazwą lub kolorowe etykiety ze zdjęciem. Więcej informacji w regulaminie.

Nasz sklep jest wpisany do rejestru producentów roślin w Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa, co oznacza, że oferowane przez nas rośliny i nasiona podlegają ścisłej kontroli jakości oraz kontroli zdrowotnej przeprowadzanej przez wykwalifikowane osoby.

Wieloletnia trawa ozdobna, tworząca kępy dorastające do 80 - 120 cm wysokości. Fioletowosrebrzyste kwiatostany sprawiają, że miskant 'Yaka Dance' jest jedną z ciekawszych odmian. Liście wąskie, ciemnozielone, z białym paskiem na środku. Kwitnie obficie latem i jesienią (sierpień-październik).

Preferuje gleby żyzne, stale wilgotne. Najlepiej rośnie na stanowiskach słonecznych lub lekko zacienionych. Zimuje w gruncie, jednak młode rośliny warto zabezpieczyć przed mrozem związując liście i okrywając białą agrowłókniną. Wiosną trawę nisko ścinamy.

Odmiana polecana do sadzenia pojedynczo i w grupach (2-3 sztuki) w ogrodach przydomowych, rabatach, na skalniakach, w pobliżu zbiorników wodnych (stawy, oczka wodne). Nadaje się również do uprawy w donicy. Gęstość sadzenia na 1 m2-3 sztuki.

Nazwa łacińskaMiscanthus sinensis 'Yaka Dance'
Pokrójtrawa, kępiasty
Docelowa wysokość80 -120 cm
Tempo wzrosturoślina szybko rosnąca
Kolor liści/igiełciemnozielone z białym paskiem na środku
Barwa kwiatówfioletowosrebrzyste
Kwitnieniesierpień, październik
Stanowiskosłoneczne, półcieniste
Wymagania glebowepodłoże umiarkowanie wilgotne, próchniczne, odczyn zbliżony do obojętnego
Mrozoodporność-24°C
Zimozielonośćnie

Napisz opinię

Produkty powiązane