Zamówienia telefoniczne oraz email:
0
Koszyk
0,00 zł

Malinotruskawka

Rubus illecebrosus

  • Dostępność: 13 sztuk
  • Czas wysyłki: 2-3 dni
produkt polski

  • 22,00 zł

  • Netto: 20,37 zł


Wiek sadzonki:
3 lata
Doniczka:
2-litrowa
Wysokość:
15 cm
malinotruskawka
zdjęcie wykonane w maju

Dobrze ukorzenione, zdrowe sadzonki dają gwarancję przyjęcia i szybkiego wzrostu. Jako wieloletni producenci roślin przykładamy dużą wagę do jakości bryły korzeniowej oferowanych przez nas sadzonek.

ukorzenione sadzonki

Sadzonki w zależności od pory roku mogą być pozbawione liści, wybarwione, przycięte, itp. Rośliny zaopatrzone są w etykiety z nazwą (lub kolorowe etykiety ze zdjęciem). Wysokość sadzonek podawana jest w przybliżeniu. Więcej informacji w regulaminie.

Malina ponętna zwana pospolicie malinotruskawką to rzadko spotykany w naszych ogrodach krzew pochodzący z Japonii. Popularny w wielu regionach świata, stosowany zarówno jako roślina użytkowa (owoce), jak i ozdobna. Krzew pokroju kulistego, dorasta do około 0,6 m wysokości. Wytwarza odrosty korzeniowe, szybko pokrywa dostępną przestrzeń. Pędy pokryte drobnymi kolcami, liście złożone, ciemnozielone. Kwitnie na biało w lipcu, kwiaty posiadają przyjemny zapach.

Wytwarza duże, żywo-czerwone, kuliste i błyszczące owoce o średnicy około 3 cm. Są one jadalne, w smaku podobne do owoców morwy. Owocowanie odbywa się w sierpniu na pędach jednorocznych. Owoce świetnie nadają się jako dodatek do ciast i innych wypieków, można je również jeść na surowo i wykorzystywać do przetworów.

Malinotruskawka to mało wymagający krzew, całkowicie odporny na mróz (strefa 5˗8). Jest tolerancyjny w stosunku do gleby, rośnie równie dobrze na glebach piaszczystych, jak i ciężkich, wymaga jednak podłoża przepuszczalnego i wilgotnego. Stanowisko słoneczne lub półcieniste. Roślina nie wymaga regularnego cięcia. Wiosną zaleca się usuwanie uschniętych zeszłorocznych pędów.

Krzew polecany do amatorskiej uprawy w ogrodach przydomowych.

truskawkomalina

Termin kwitnienia: lipiec
Nazwa łacińska: Rubus illecebrosus
Pokrój: kulisty
Docelowa wysokość: od 0,5 m do 0,6 m
Tempo wzrostu: umiarkowane
Kolor liści/igieł: ciemnozielone
Barwa kwiatów: białe
Mrozoodporność: -26 °C
Owocowanie: lipiec - sierpień
Wymagania glebowe: podłoże wilgotne, przepuszczalne, próchniczne, roślina tolerancyjna
Zimozieloność: nie

Napisz opinię

Produkty powiązane

Mogą Ci się przydać

Krzewy ozdobne i owocowe

Sadzonki krzewów ozdobnych, owocowych, sadzonki borówki, krzewy na żywopłot, hortensje bukietowe, berberysy, tuje na szpalery, jałowce płożące to tylko część asortymentu.

Zobacz więcej

Nawozy wieloskładnikowe

Nawozy mineralne w formie posypowej lub płynnej do każdego rodzaju roślin ozdobnych, owocowych oraz warzyw. Nawozy BIO organiczne na bazie obornika kurzego i bydlęcego.

Zobacz więcej

Podłoża do roślin

Specjalistyczne podłoża ogrodnicze, czyli tzw. ziemia ogrodowa to ważny element uprawy roślin. Odpowiednie podłoże zapewnia optymalne warunki do rozwoju roślin. W ofercie podłoża zarówno podłoża specjalistyczne jak i uniwersalne.

Zobacz więcej

Trawnik z nasion

Mieszanki najlepszych gatunków traw ozdobnych, charakteryzujące się niezwykłymi walorami estetycznymi. Sprawdź nasze nowości: trawnik regeneracyjny, GREEN SPRINTER, trawnik KWIATOWY i wiele innych.

Zobacz więcej

Podlewanie ogrodu

Na sucho nic nie urośnie! Sprawdź szeroką ofertę narzędzi do nawadniania ogrodu. Węże, zraszacze, armatura wodna, zestawy do podlewania, konewki w różnych wariantach kolorystycznych.

Zobacz więcej

Agrowłókniny, agrotkaniny

Wytrzymałe i przepuszczalne tkaniny, mające wiele zastosowań w ogrodzie. Mogą służyć zarówno do ściółkowania, jak i do ochrony krzewów oraz upraw warzywnych przed śniegiem, mrozem, słońcem.

Zobacz więcej

Donice ozdobne

Doniczki ozdobne do wykorzystania w domu, ogrodzie, tarasach i balkonach. Wykonane z tworzyw sztucznych i naturalnych, dostępne w wielu różnych rozmiarach i stylach.

Zobacz więcej

Narzędzia i sprzęt do ogrodu

Szpadle, łopaty, grabki, widły, kosze na liście, rękawice ochronne, taczki, konewki, wiaderka, siekiery, sekatory. Poznaj ofertę wysokiej jakości narzędzi do ogrodu.

Zobacz więcej