Zamówienia tel. oraz email:
0
Koszyk
0,00 zł
  • Nowy Jagoda Goji Big Lifeberry PBR - kolcowój szkarłatny
  • Jagoda Goji Big Lifeberry PBR - kolcowój szkarłatny
  • Jagoda Goji Big Lifeberry PBR - kolcowój szkarłatny
  • Jagoda Goji Big Lifeberry PBR - kolcowój szkarłatny

Jagoda Goji Big Lifeberry PBR - kolcowój szkarłatny

Lycium barbarum 'Big Lifeberry'

  • 18,00 zł

  • Netto: 16,67 zł
  • Cena w punktach: 450
  • Zaloguj się, aby otrzymać 16 punktów lojalnościowych za zakup tego produktu.


Dobrze ukorzenione, zdrowe sadzonki dają gwarancję przyjęcia i szybkiego wzrostu. Jako wieloletni producenci roślin przykładamy dużą wagę do jakości bryły korzeniowej oferowanych przez nas sadzonek.

Sadzonki w zależności od pory roku mogą być pozbawione liści, wybarwione, przycięte, itp. Rośliny zaopatrzone są w etykiety z nazwą (lub kolorowe etykiety ze zdjęciem). Wysokość sadzonek podawana jest w przybliżeniu. Więcej informacji w regulaminie.

Nasz sklep jest wpisany do rejestru producentów roślin w Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa, co oznacza, że oferowane przez nas rośliny i nasiona podlegają ścisłej kontroli jakości oraz kontroli zdrowotnej przeprowadzanej przez wykwalifikowane osoby.

Kolcowój pospolity, najczęściej określany jako 'Jagody Goji' to krzew wywodzący się z dalekiej Azji. Rośnie w klimacie umiarkowanym, na terytorium Chin, Mongolii, Japonii, Korei, Tajwanu, a także w tropikalnej Tajlandii. Dzięki swoim właściwościom spopularyzował się na całym świecie.

Pokrój krzewu rozłożysty, dorasta do około 1,5 m wysokości. Łodygi pokryte cierniami oraz liśćmi o długości do 2,5 cm, skupionymi na pędach po 2-5 sztuk. Kwiaty wyrastają w węzłach łodygi pojedynczo lub po dwa na szypułkach o długości od 1 do 2 cm. Kielich dzwonkowaty o długości do 4 mm. Korona trąbkowata, jasnofioletowa o długości nieco przekraczającej 1 cm. Owoce podłużne, czerwone jagody o długości do 2 cm.

W Azji używano goji do regulacji wysokiego stężenia cukru we krwi oraz do leczenia cukrzycy.  Pomagają one także oczyścić wątrobę z toksyn. Herbatka przygotowana z jagód goji pomaga na wszelkie problemy trawienne. Chińczycy wierzą, że ten owoc może znacząco przedłużyć życie. Wiąże się z tym legenda związana ze słynnym Li Qing Yen, który spopularyzował jagody goji oraz żeń szeń. Mówi się, że żył on 252 lat (1678-1930) i codziennie spożywał goji. 

WAŻNE : Należy  zbierać tylko te owoce, które same spadną na ziemię, bądź zrobią to po naszym potrząśnięciu krzewem. W innym przypadku nie należy ich zrywać, gdyż nie są jeszcze dostatecznie dojrzałe!  

jagody goji sadzonkiCo zawiera w sobie owoc goji?

Zdaniem wielu ekspertów żywieniowych, jagody goji to najzdrowszy z możliwych naturalny składnik pożywienia. Zawierają mnóstwo składników odżywczych, witamin i minerałów, są również kompletnym źródłem białka. Zawierają kilkanaście różnych aminokwasów, oraz 21 pierwiastków śladowych – między innymi cynk, żelazo, wapń, german (posiada działanie antyrakowe), selen, fosfor. Jest w nich 3 razy więcej żelaza niż np. w szpinaku. Goji posiadają 50 razy więcej witaminy C niż owoc pomarańczy (trzecie miejsce na świecie wśród naturalnych źródeł tej witaminy). W ich skład wchodzą, także takie witaminy jak B1, B2, B6 oraz witamina E. Jest to najbogatsze źródło karotenoidów, w tym Beta-karotenu. W goji znajdują się niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe, takie jak kwas linolowy, który jest pomocny w odchudzaniu oraz kwas omega 6. Z kolei zawarty w goji  beta-sitosterol, obniża poziom cholesterolu. Kwasy tłuszczowe i polisacharydy zawarte w jagodach mogą stymulować produkcję kolagenu i zatrzymywać wilgoć, co w rezultacie daje młodziej wyglądającą skórę.

Nazwa łacińskaLycium barbarum 'Big Lifeberry'
Pokrójkrzewiasty
Docelowa wysokośćod 1 m do 2 m
Tempo wzrosturoślina szybko rosnąca
Kolor liści/igiełzielone
Owoceczerwone/pomarańczowe, podłużne, jadalne
Stanowiskosłoneczne, półcieniste
Wymagania glebowepodłoże umiarkowanie wilgotne, gleba próchniczna/przeciętna ogrodowa, roślina tolerancyjna
Mrozoodporność-26 °C
Zimozielonośćnie
Zastosowanieowoce na przetwory, wino, soki, roślina ozdobna

Napisz opinię

Produkty powiązane