Zamówienia tel. oraz email:
0
Koszyk
0,00 zł
Liliowiec Ruby Stella
Liliowiec Ruby StellaLiliowiec Ruby Stella

Liliowiec Ruby Stella

Hemerocallis ×hybrida 'Ruby Stella'

  • 24,00 zł

  • Netto: 22,22 zł
  • Zaloguj się, aby otrzymać 25 punktów lojalnościowych za zakup tego produktu.


Wiek sadzonki
2 lata
Pojemnik
3-litrowy
Wysokość
20-40 cm

Paszport roślin /
Plant passport

AHemerocallis
BPL-24/04/6437
CA
DPL
Liliowiec Ruby Stella
wygląd sadzonek w czerwcu
Dobrze ukorzenione, zdrowe sadzonki to podstawa sukcesu w uprawie. Oferowane przez nas rośliny i nasiona podlegają regularnej ścisłej kontroli jakości oraz kontroli zdrowotnej przeprowadzanej przez wykwalifikowane osoby z Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa.

Ważne! Wygląd sadzonek może się różnić od przedstawionego zdjęcia w zależności od pory roku. Wiosną większość bylin jest pozbawiona części nadziemnej. Wysokość sadzonek podawana jest w przybliżeniu. Na potrzeby transportu zbyt długie pędy mogą zostać przycięte. Rośliny zaopatrzone są w etykiety z nazwą lub kolorowe etykiety ze zdjęciem. Więcej informacji w regulaminie.

Karłowa odmiana liliowca o rubinowoczerwonych kwiatach i zwartym pokroju. Dorasta do 30-40 cm wysokości. Odmiana Ruby Stella (podobnie jak liliowiec 'Stella d'oro') bardzo długo kwitnie. Kwitnienie rozpoczyna się w połowie czerwca, a kończy jesienią po pierwszych przymrozkach. Jedna, dorosła roślina może wytworzyć nawet 400-500 kwiatów w ciągu sezonu wegetacyjnego! Kwiaty mają rubinowoczerwoną barwę z żółtym gardłem. Liliowce w naszym klimacie są mrozoodporne. Najlepiej sprawdzą się w ogrodach naturalistycznych i w otoczeniu innych krzewów. Przepięknie wyglądają posadzone w grupie. Nadają się do uprawy w donicach, skrzyniach na tarasach i balkonach. Gęstość sadzenia na 1m2: 4-5 sztuk.

Stanowisko i uprawa

Liliowce preferują gleby żyzne, próchniczne i przepuszczalne, umiarkowanie wilgotne. Do obfitego kwitnienia wymaga stanowisk słonecznych. Liliowce to wytrzymałe byliny. Są odporne na choroby i dobrze znoszą chwilowe niedobory wody, mrozoodporne, dobrze znoszą przesadzanie. Pielęgnacja liliowców ogranicza się do wiosennego usuwania zaschniętych liści i wiosennego nawożenia. Nadaje się do uprawy w donicy.

Nazwa łacińskaHemerocallis ×hybrida 'Ruby Stella'
Docelowa wysokość30-40 cm
Tempo wzrostuwzrost typowy dla gatunku
Kolor liści/igiełzielone
Barwa kwiatówrubinowo-czerwone
Stanowiskosłoneczne
Wymagania glebowegleba średnio żyzna, przepuszczalna, umiarkowanie wilgotna
Mrozoodporność-24 °C
Zimozielonośćnie
Zastosowanieogrody przydomowe, skalniaki, nasadzenia grupowe, uprawa w donicach, skrzynkach
Termin kwitnieniaczerwiec - październik

Napisz opinię

Produkty powiązane