Zamówienia tel. oraz email:
0
Koszyk
0,00 zł
Szałwia omszona Midnight Purple PBR
Szałwia omszona Midnight Purple PBRSzałwia omszona Midnight Purple PBR

Szałwia omszona Midnight Purple PBR

Salvia nemorosa 'Midnight Purple' PBR

  • 19,99 zł

  • Netto: 18,51 zł
  • Zaloguj się, aby otrzymać 19 punktów lojalnościowych za zakup tego produktu.

Przedsprzedaż

Produkt w przedsprzedaży, wysyłka realizowana od: 2024-03-04.


Wiek sadzonki
2 lata
Pojemnik
2-litrowy
Wysokość
15-30 cm

Paszport roślin /
Plant passport

ASalvia
BPL-24/04/6437
CA
DPL
Szałwia omszona Midnight Purple PBR
wygląd sadzonek w czerwcu
Dobrze ukorzenione, zdrowe sadzonki to podstawa sukcesu w uprawie. Oferowane przez nas rośliny i nasiona podlegają regularnej ścisłej kontroli jakości oraz kontroli zdrowotnej przeprowadzanej przez wykwalifikowane osoby z Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa.

Ważne! Wygląd sadzonek może się różnić od przedstawionego zdjęcia w zależności od pory roku. Wiosną większość bylin jest pozbawiona części nadziemnej. Wysokość sadzonek podawana jest w przybliżeniu. Na potrzeby transportu zbyt długie pędy mogą zostać przycięte. Rośliny zaopatrzone są w etykiety z nazwą lub kolorowe etykiety ze zdjęciem. Więcej informacji w regulaminie.

Szałwia omszona o intensywnej barwie kwiatów, wyróżniająca się wczesnym kwitnieniem. Tworzy niskie, zwarte kępy o wysokości 35 cm i szerokości ok. 30 cm. Pędy wzniesione, liście pomarszczone, bardzo aromatyczne, po przetarciu roztaczają wspaniały zapach. Kwiaty w kolorze intensywnego fioletu, zebrane w długie, kłosowate kwiatostany na wierzchołkach pędów. Kwiaty są miododajne, przyciągają pszczoły, motyle i inne pożyteczne owady. Kwitnienie odbywa się w maju i czerwcu. Po kwitnieniu warto niski przyciąć szałwię (prawie tuż nad ziemią) i zasilić nawozem wieloskładnikowym, wtedy nowo wypuszczone pędy zakwitną jeszcze jesienią. Odmiana polecana do sadzenia na słonecznych rabatach razem z innymi bylinami, na wrzosowiskach, a także do uprawy w donicy lub kwietniku na balkonach i tarasach. Gęstość sadzenia w grupie: 5-8 sztuk na 1 m2.

Szałwia kwitnie najobficiej posadzona na stanowisku dobrze nasłonecznionym. Dopuszczalne jest sadzenie w miejscach bardziej zacienionych, ale kwitnienie będzie słabsze. Roślina toleruje gleby żyzne, przepuszczalne, umiarkowanie wilgotne, jest tolerancyjna w stosunku do pH. Jest w pełni mrozoodporna w naszym klimacie, nie jest również zbyt podatna na choroby i szkodniki.

Nazwa łacińskaSalvia nemorosa 'Midnight Purple' PBR
Pokrójkępiasty, krzewiasty wyprostowany
Docelowa wysokość35 cm
Docelowa szerokość30 cm
Tempo wzrostuwzrost typowy dla gatunku
Kolor liści/igiełzielone
Barwa kwiatówfioletowe
Kwitnieniemaj, czerwiec
Stanowiskosłoneczne
Wymagania glebowepodłoże suche lub umiarkowanie wilgotne, gleba przeciętna ogrodowa, próchniczna, roślina tolerancyjna w stosunku do pH
Mrozoodporność-20 °C
Zimozielonośćnie
Zastosowanieogrody przydomowe, rabaty, wrzosowiska, nasadzenia w parkach, kompozycje naturalistyczne, uprawa w pojemniku
Informacje dodatkowearomatyczne liście

Napisz opinię

Produkty powiązane