Zamówienia tel. oraz email:
0
Koszyk
0,00 zł
Klon palmowy Bloodgood
Klon palmowy BloodgoodKlon palmowy BloodgoodKlon palmowy BloodgoodKlon palmowy BloodgoodKlon palmowy Bloodgood

Klon palmowy Bloodgood

Acer palmatum 'Bloodgood'

  • 140,00 zł

  • Netto: 129,63 zł
  • Zaloguj się, aby otrzymać 140 punktów lojalnościowych za zakup tego produktu.


Wiek sadzonki
5 lat
Pojemnik
5-litrowy
Wysokość
50-70 cm

Paszport roślin /
Plant passport

AAcer
BPL-24/04/6437
CA
DPL
Klon palmowy Bloodgood
wygląd sadzonek w czerwcu
Dobrze ukorzenione, zdrowe sadzonki to podstawa sukcesu w uprawie. Oferowane przez nas rośliny i nasiona podlegają regularnej ścisłej kontroli jakości oraz kontroli zdrowotnej przeprowadzanej przez wykwalifikowane osoby z Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa.

Ważne! Wygląd sadzonek może się różnić od przedstawionego zdjęcia w zależności od pory roku. Wiosną większość bylin jest pozbawiona części nadziemnej. Wysokość sadzonek podawana jest w przybliżeniu. Na potrzeby transportu zbyt długie pędy mogą zostać przycięte. Rośliny zaopatrzone są w etykiety z nazwą lub kolorowe etykiety ze zdjęciem. Więcej informacji w regulaminie.

Niezwykle efektowny krzew lub niewielkie drzewko o pięknych, ciemnoczerwonych lub bordowych liściach, dorastający do około 5-6 metrów wysokości. Ciemnoczerwone liście pięknie kontrastują na tle ciemnoszarej kory. Jesienią liście nieznacznie jaśnieją, stając się bardziej czerwone. Klony palmowe są główną ozdobą ogrodów w stylu japońskim, ciekawe połączenie tworzą też z ozdobnymi trawami. Odmiana 'Bloodgood' szczególnie polecana jest do sadzenia pojedynczo w eksponowanym miejscu w ogrodzie, dobrze wygląda na tle zielonych iglaków, świetnie z nimi kontrastując. 

Stanowisko i uprawa

Powinien być sadzony na glebie żyznej i przepuszczalnej, odpowiednio wilgotnej, na stanowiskach słonecznych lub półcienistych, osłoniętych od wiatru. Dobrze czuje się w pobliżu zbiorników wodnych, gdzie wilgotność powietrza jest większa. Młode rośliny wymagają zimowego okrycia w kilku pierwszych latach uprawy.

 

Nazwa łacińskaAcer palmatum 'Bloodgood'
Docelowa wysokość5-6 m
Tempo wzrosturoślina szybkorosnąca
Kolor liści/igiełczerwone, purpurowe
Kwitnieniekwiecień
Owocowaniesierpień
Owoceczerwone skrzydlaki
Stanowiskosłoneczne, półcieniste
Wymagania glebowepodłoże umiarkowanie wilgotne, próchniczne, odczyn kwaśny
Mrozoodporność-17 °C
Zimozielonośćnie
Zastosowanieogrody przydomowe, soliter (pojedynczo)

Napisz opinię

Produkty powiązane