Zamówienia tel. oraz email:
0
Koszyk
0,00 zł
Judaszowiec chiński Avondale
Judaszowiec chiński Avondale Judaszowiec chiński Avondale Judaszowiec chiński Avondale Judaszowiec chiński Avondale

Judaszowiec chiński Avondale

Cercis chinensis 'Avondale'

  • 32,00 zł

  • Netto: 29,63 zł
  • Zaloguj się, aby otrzymać 32 punktów lojalnościowych za zakup tego produktu.


Wiek sadzonki
2 lata
Pojemnik
0,5-litrowy
Wysokość
15-25 cm

Paszport roślin /
Plant passport

ACercis
BPL-24/04/6437
CA
DPL
Judaszowiec chiński Avondale
wygląd sadzonek w lipcu
Dobrze ukorzenione, zdrowe sadzonki to podstawa sukcesu w uprawie. Oferowane przez nas rośliny i nasiona podlegają regularnej ścisłej kontroli jakości oraz kontroli zdrowotnej przeprowadzanej przez wykwalifikowane osoby z Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa.

Ważne! Wygląd sadzonek może się różnić od przedstawionego zdjęcia w zależności od pory roku. Wiosną większość bylin jest pozbawiona części nadziemnej. Wysokość sadzonek podawana jest w przybliżeniu. Na potrzeby transportu zbyt długie pędy mogą zostać przycięte. Rośliny zaopatrzone są w etykiety z nazwą lub kolorowe etykiety ze zdjęciem. Więcej informacji w regulaminie.

Bardzo ciekawy i niezwykle efektowny krzew pochodzący z Chin, dorastający do około 4 m wysokości i 2 m szerokości. Kwiaty u odmiany Avondale pojawiają się bardzo szybko. Już na młodych sadzonkach można zaobserwować pierwsze różowe kwiaty wyrastające prosto z pnia rośliny. Judaszowiec kwitnie w maju, przed wypuszczeniem liści. Różowo-fioletowe kwiaty zebrane są w krótkie grona. Wytwarzają bardzo przyjemny zapach. Kwitnie około 2-3 tygodni. Po kwitnieniu judaszowiec wypuszcza duże, sercowate liście, które jesienią przebarwiają się na żółto. Roślina polecana do nasadzeń jako soliter. Podczas kwitnienia jest niezwykle efektowny. Wyrastające prosto z pnia, kory kwiaty są niespotykaną ozdobą ogrodu. Kwiaty judaszowca są jadalne i świetnie nadają się do sałatek.

Judaszowiec chiński najlepiej rośnie na stanowiskach słonecznych lub półcienistych, osłoniętych od wiatru. Krzew wymaga żyznego, przepuszczalnego, umiarkowanie wilgotnemu podłoża o odczynie obojętnym lub lekko zasadowym. Młode sadzonki należy okrywać na zimę.

Nazwa łacińskaCercis chinensis 'Avondale'
Docelowa wysokość3-4 m
Docelowa szerokość2 m
Tempo wzrosturoślina szybkorosnąca
Kolor liści/igiełzielone
Kwitnieniekwiecień
Owocowaniesierpień
Stanowiskosłoneczne, półcieniste
Wymagania glebowepodłoże umiarkowanie wilgotne, próchniczne, odczyn obojętny
Mrozoodporność-17 °C
Zimozielonośćnie
Zastosowanieogrody przydomowe, soliter (pojedynczo)

Napisz opinię

Produkty powiązane