Zamówienia telefoniczne oraz email:
0
Koszyk
0,00 zł

Irga szwedzka Coral Beauty

http://www.flower-garden.pl/szkolka-roslin-koblanscy produkt polski

  • 9,00 zł  brutto

  • Netto: 8,33 zł


Wiek sadzonki:
3 lata
Doniczka:
1,5-litrowa
Wysokość:
20 cm
irga szwedzka coral beauty
zdjęcie wykonane w maju

Dobrze ukorzenione, zdrowe sadzonki dają gwarancję przyjęcia i szybkiego wzrostu. Jako wieloletni producenci roślin przykładamy dużą wagę do jakości bryły korzeniowej oferowanych przez nas sadzonek.

ukorzenione sadzonki

Sadzonki w zależności od pory roku mogą być pozbawione liści, wybarwione, przycięte, itp. Rośliny zaopatrzone są w etykiety z nazwą (lub kolorowe etykiety ze zdjęciem). Wysokość sadzonek podawana jest w przybliżeniu. Więcej informacji w regulaminie.

Niski krzew, dorastający do 0,5 m wysokości. Pędy długie i rozłożyste, wygięte, pokładają się na ziemi. Liście w kolorze ciemnozielonym, błyszczące, nie opadają na zimę. Kwitnie w czerwcu na biało, wytwarzając mnóstwo drobnych, pachnących kwiatów. Latem wytwarza owoce w formie czerwonych kuleczek, które utrzymują się na krzewie przez całą zimę, tworząc bardzo dekoracyjny efekt przez długi czas. Owoce są pożywieniem dla ptaków.

Irga nie jest wymagającym krzewem, toleruje wszystkie uprawne gleby ogrodowe. Bez problemu wytrzymuje nawet większe mrozy. Może rosnąć zarówno na stanowisku słonecznym, jak i półcienistym.

Odmiana bardzo popularna, doskonale sprawdzi się w każdym ogrodzie. Jest uniwersalność oraz dekoracyjny wygląd przez cały rok sprawiają, że jest to jeden z efektowniejszych krzewów w naszym ogrodzie. Można ją sadzić na skalniakach, murkach, wzdłuż ścian, alejek, a także w pojemnikach. Dobrze sprawdzi się jako niski żywopłot w formie ciętej lub naturalnej. Nadaje się do ogrodów w stylu japońskim oraz jako materiał wyjściowy na drzewko bonsai. Doskonała roślina okrywowa.

Nazwa łacińska: Cotoneaster ×suecicus 'Coral Beauty'
Pokrój: płożący
Docelowa wysokość: od 0,5 do 1 m
Tempo wzrostu: wzrost typowy dla gatunku
Kolor liści/igieł: ciemnozielone
Barwa kwiatów: białe
Kwitnienie: maj, czerwiec
Mrozoodporność: -21 °C
Owocowanie: wrzesień
Owoce: czerwone, kuliste
Zastosowanie:
  • ogrody przydomowe
  • roślina okrywowa
  • ogrody skalne
  • rabaty
  • pojemniki
Stanowisko: słoneczne, półcieniste
Wymagania glebowe: gleba przeciętna ogrodowa, umiarkowanie wilgotna, roślina tolerancyjna
Zimozieloność: tak
Informacje dodatkowe: roślina miododajna

Napisz opinię

Uwaga: HTML nie jest dopuszczony!
    Zła           Dobra
Captcha

Produkty powiązane

Mogą Ci się przydać

Krzewy ozdobne i owocowe

Sadzonki krzewów ozdobnych, owocowych, sadzonki borówki, krzewy na żywopłot, hortensje bukietowe, berberysy, tuje na szpalery, jałowce płożące to tylko część asortymentu.

Zobacz więcej

Nawozy wieloskładnikowe

Nawozy mineralne w formie posypowej lub płynnej do każdego rodzaju roślin ozdobnych, owocowych oraz warzyw. Nawozy BIO organiczne na bazie obornika kurzego i bydlęcego.

Zobacz więcej

Podłoża do roślin

Specjalistyczne podłoża ogrodnicze, czyli tzw. ziemia ogrodowa to ważny element uprawy roślin. Odpowiednie podłoże zapewnia optymalne warunki do rozwoju roślin. W ofercie podłoża zarówno podłoża specjalistyczne jak i uniwersalne.

Zobacz więcej

Trawnik z nasion

Mieszanki najlepszych gatunków traw ozdobnych, charakteryzujące się niezwykłymi walorami estetycznymi. Sprawdź nasze nowości: trawnik regeneracyjny, GREEN SPRINTER, trawnik KWIATOWY i wiele innych.

Zobacz więcej

Podlewanie ogrodu

Na sucho nic nie urośnie! Sprawdź szeroką ofertę narzędzi do nawadniania ogrodu. Węże, zraszacze, armatura wodna, zestawy do podlewania, konewki w różnych wariantach kolorystycznych.

Zobacz więcej

Agrowłókniny, agrotkaniny

Wytrzymałe i przepuszczalne tkaniny, mające wiele zastosowań w ogrodzie. Mogą służyć zarówno do ściółkowania, jak i do ochrony krzewów oraz upraw warzywnych przed śniegiem, mrozem, słońcem.

Zobacz więcej

Donice ozdobne

Doniczki ozdobne do wykorzystania w domu, ogrodzie, tarasach i balkonach. Wykonane z tworzyw sztucznych i naturalnych, dostępne w wielu różnych rozmiarach i stylach.

Zobacz więcej

Narzędzia i sprzęt do ogrodu

Szpadle, łopaty, grabki, widły, kosze na liście, rękawice ochronne, taczki, konewki, wiaderka, siekiery, sekatory. Poznaj ofertę wysokiej jakości narzędzi do ogrodu.

Zobacz więcej