Zamówienia tel. oraz email:
0
Koszyk
0,00 zł
Hortensja krzewiasta BellaRagazza® Limetta
Hortensja krzewiasta BellaRagazza® LimettaHortensja krzewiasta BellaRagazza® LimettaHortensja krzewiasta BellaRagazza® LimettaHortensja krzewiasta BellaRagazza® LimettaHortensja krzewiasta BellaRagazza® Limetta

Hortensja krzewiasta BellaRagazza® Limetta

Hydrangea arborescens BellaRagazza® Limetta PBR

  • 35,00 zł

  • Netto: 32,41 zł
  • Zaloguj się, aby otrzymać 35 punktów lojalnościowych za zakup tego produktu.


Wiek sadzonki
3 lata
Pojemnik
3-litrowy
Wysokość
30-40 cm

Paszport roślin /
Plant passport

AHydrangea
BPL-24/04/6437
CA
DPL
Hortensja krzewiasta BellaRagazza® Limetta
wygląd sadzonek w czerwcu
Dobrze ukorzenione, zdrowe sadzonki to podstawa sukcesu w uprawie. Oferowane przez nas rośliny i nasiona podlegają regularnej ścisłej kontroli jakości oraz kontroli zdrowotnej przeprowadzanej przez wykwalifikowane osoby z Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa.

Ważne! Wygląd sadzonek może się różnić od przedstawionego zdjęcia w zależności od pory roku. Wiosną większość bylin jest pozbawiona części nadziemnej. Wysokość sadzonek podawana jest w przybliżeniu. Na potrzeby transportu zbyt długie pędy mogą zostać przycięte. Rośliny zaopatrzone są w etykiety z nazwą lub kolorowe etykiety ze zdjęciem. Więcej informacji w regulaminie.

Nowość! Kompaktowa wersja popularnej odmiany 'Annabelle'. Pokrój zwarty, zaokrąglony, dorasta zaledwie do 75 cm wysokości i około 90 cm szerokości. Pędy sztywne, nie pokładają się. Liście ciemnozielone, matowe, sercowate, z wyraźnym unerwieniem, ząbkowane na brzegach. Główną ozdobą są duże, kuliste kwiatostany, które w trakcie kwitnienia praktycznie pokrywają krzew w całości, tworząc spektakularny efekt. Kwiatostany złożone są z drobnych, 4-płatkowych kwiatków. Na początkowym etapie kwitnienia barwa jest limonkowo-zielona, stopniowo przechodzi w biało-zieloną, a pod koniec kwitnienia znowu staje się zielonkawa. Kwitnienie rozpoczyna się wczesnym latek i trwa aż do jesieni.

Odmiana polecana do sadzenia w ogrodach przydomowych, na rabatach, skwerach, do uprawy w donicy na tarasie, balkonie.

Stanowisko i uprawa

Hortensja krzewiasta kwitnie na jednorocznych pędach, przez co nie jest narażona na uszkodzenia pąków kwiatowych podczas wiosennych przymrozków. Dzięki temu kwitnie niezawodnie każdego roku. Aby pięknie zakwitła, każdy zeszłoroczny pęd należy przyciąć (o 1/3 bądź ½ długości, wedle uznania) wczesną wiosną. Przycinanie pobudza roślinę do wzrostu i rozkrzewiania, a także sprzyja tworzeniu większych kwiatów i gwarantuje obfite kwitnienie.

Hortensja krzewiasta to krzew o bardzo dużej wytrzymałości na mróz (w naszym klimacie praktycznie nie przemarza, może być sadzony na terenie całego kraju), odporny na zanieczyszczenia powietrza (świetnie radzi sobie w warunkach miejskich). Nie jest wybredny względem podłoża, zadowala się nawet przeciętną glebą, nie choruje i nie jest atakowany przez szkodniki. Preferuje stanowisko słoneczne, ale może rosnąć również w półcieniu.

Nazwa łacińskaHydrangea arborescens BellaRagazza® Limetta PBR
Pokrójpółkulisty, krzaczasty
Docelowa wysokość75 cm
Docelowa szerokość100 cm
Tempo wzrosturoślina szybkorosnąca
Kolor liści/igiełzielone
Barwa kwiatówlimonkowe, biało-zielone
Stanowiskosłoneczne, półcieniste
Wymagania glebowegleba próchniczna, żyzna, gliniasta, umiarkowanie wilgotna, odczyn lekko kwaśny
Mrozoodporność-30 °C
Zimozielonośćnie
Zastosowanieogrody przydomowe, parki, zieleń publiczna, rabaty, suche bukiety, w grupach

Napisz opinię

Produkty powiązane