Zamówienia tel. oraz email:
0
Koszyk
0,00 zł
  • Nowy Hebe Shrubby Veronica

Hebe Shrubby Veronica

Hebe 'Shrubby Veronica'

produkt polski

  • 6,99 zł

  • Netto: 6,47 zł
  • Cena w punktach: 174
  • Zaloguj się, aby otrzymać 6 punktów lojalnościowych za zakup tego produktu.


Dobrze ukorzenione, zdrowe sadzonki dają gwarancję przyjęcia i szybkiego wzrostu. Jako wieloletni producenci roślin przykładamy dużą wagę do jakości bryły korzeniowej oferowanych przez nas sadzonek.

ukorzenione sadzonki

Sadzonki w zależności od pory roku mogą być pozbawione liści, wybarwione, przycięte, itp. Rośliny zaopatrzone są w etykiety z nazwą (lub kolorowe etykiety ze zdjęciem). Wysokość sadzonek podawana jest w przybliżeniu. Więcej informacji w regulaminie.

Nasz sklep jest wpisany do rejestru producentów roślin w Państowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa, co oznacza, że oferowane przez nas rośliny i nasiona podlegają ścisłej kontroli jakości oraz kontroli zdrowotnej przeprowadzanej przez wykwalifikowane osoby.

Zimozielona krzewinka, dorastająca do około 40 cm wysokości oraz 60 cm szerokości. Liście malutkie, błyszczące, barwy szaro-zielonej, pokryte delikatnym woskowym nalotem, utrzymują swoją barwę przez cały rok, nie opadają na zimę. Odmiana polecana na wrzosowiska, jako soliter, na rabaty, do nasadzeń grupowych na skalniakach, w ogrodach w stylu orientalnym oraz do małych ogródków przydomowych. Nie wymaga przycinania, naturalnie formuje się w zwartą, spłaszczoną kulę. Można uprawiać w donicy.

Wymagania uprawowe hebe są podobne do wrzośców, rośnie dobrze na glebach lekko kwaśnych lub lekko zasadowych, wilgotnych, dobrze zdrenowanych, na stanowisku lekko zacienionym. Przed zimą powinniśmy je dobrze podlać i okryć agrowłókniną w celu lepszego zabezpieczenia przed wysychaniem i mrozem. Nawożenie przeprowadzamy raz w sezonie, stosując wieloskładnikowy nawóz do roślin wrzosowatych (wrzosów lub różaneczników), w dawkach podanych na opakowaniu produktu.

Nazwa łacińska Hebe 'Shrubby Veronica'
Pokrój kulisty, poduszkowaty
Docelowa wysokość 40 cm
Tempo wzrostu wzrost typowy dla gatunku
Kolor liści/igieł szaro-zielone
Stanowisko słoneczne, półcieniste
Wymagania glebowe gleba dobrze zdrenowana, niezbyt żyzna, wilgotna, odczyn lekko kwaśny lub lekko zasadowy
Mrozoodporność -20 °C (okrywać na zimę)
Zimozieloność tak
Zastosowanie ogródki przydomowe, jako roślina okrywowa, na skalniaki, wrzosowiska, rabaty, do uprawy pojemnikowej

Napisz opinię

Produkty powiązane

Mogą Ci się przydać

Krzewy ozdobne i owocowe

Sadzonki krzewów ozdobnych, owocowych, sadzonki borówki, krzewy na żywopłot, hortensje bukietowe, berberysy, tuje na szpalery, jałowce płożące to tylko część asortymentu.

Zobacz więcej

Nawozy wieloskładnikowe

Nawozy mineralne w formie posypowej lub płynnej do każdego rodzaju roślin ozdobnych, owocowych oraz warzyw. Nawozy BIO organiczne na bazie obornika kurzego i bydlęcego.

Zobacz więcej

Podłoża do roślin

Specjalistyczne oraz uniwersalne podłoża ogrodnicze, czyli tzw. ziemia ogrodowa to ważny element uprawy roślin. Odpowiednie podłoże zapewnia optymalne warunki do rozwoju roślin.

Zobacz więcej

Trawnik z nasion

Mieszanki najlepszych gatunków traw ozdobnych, charakteryzujące się niezwykłymi walorami estetycznymi. Sprawdź nasze nowości: trawnik regeneracyjny, GREEN SPRINTER, trawnik KWIATOWY i wiele innych.

Zobacz więcej

Podlewanie ogrodu

Na sucho nic nie urośnie! Sprawdź szeroką ofertę narzędzi do nawadniania ogrodu. Węże, zraszacze, armatura wodna, zestawy do podlewania, konewki w różnych wariantach kolorystycznych.

Zobacz więcej

Agrowłókniny, agrotkaniny

Wytrzymałe i przepuszczalne tkaniny, mające wiele zastosowań w ogrodzie. Mogą służyć zarówno do ściółkowania, jak i do ochrony krzewów oraz upraw warzywnych przed śniegiem, mrozem, słońcem.

Zobacz więcej

Donice ozdobne

Doniczki ozdobne do wykorzystania w domu, ogrodzie, tarasach i balkonach. Wykonane z tworzyw sztucznych i naturalnych, dostępne w wielu różnych rozmiarach i stylach.

Zobacz więcej

Narzędzia i sprzęt do ogrodu

Szpadle, łopaty, grabki, widły, kosze na liście, rękawice ochronne, taczki, konewki, wiaderka, siekiery, sekatory, opryskiwacze, odzież ochronna. Poznaj ofertę wysokiej jakości narzędzi do ogrodu.

Zobacz więcej

Nasiona kwiatów i warzyw

Certyfikowane nasiona warzyw, kwiatów, ziół, nasiona rośliny egzotycznych, nasiona na kiełki, mieszanki kwiatów, mieszanki roślin miododajnych, doniczki do rozsad oraz akcesoria do wysiewu.

Zobacz więcej