Zamówienia tel. oraz email:
0
Koszyk
0,00 zł

Hakonechloa smukła Aureola

Hakonechloa macra 'Aureola'

  • 11,99 zł

  • Netto: 11,10 zł
  • Cena w punktach: 299
  • Zaloguj się, aby otrzymać 11 punktów lojalnościowych za zakup tego produktu.

Przedsprzedaż

Produkt w przedsprzedaży, wysyłka realizowana od: 2022-03-14.


Dobrze ukorzenione, zdrowe sadzonki dają gwarancję przyjęcia i szybkiego wzrostu. Jako wieloletni producenci roślin przykładamy dużą wagę do jakości bryły korzeniowej oferowanych przez nas sadzonek.

ukorzenione sadzonki

Sadzonki w zależności od pory roku mogą być pozbawione liści, wybarwione, przycięte, itp. Rośliny zaopatrzone są w etykiety z nazwą (lub kolorowe etykiety ze zdjęciem). Wysokość sadzonek podawana jest w przybliżeniu. Więcej informacji w regulaminie.

Nasz sklep jest wpisany do rejestru producentów roślin w Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa, co oznacza, że oferowane przez nas rośliny i nasiona podlegają ścisłej kontroli jakości oraz kontroli zdrowotnej przeprowadzanej przez wykwalifikowane osoby.

Niska trawa ozdobna o kępiastym pokroju, tworząca kępy o wysokości ok. 0,5 m i szerokości ok. 1,2 m. Liście długie, szerokie, barwy żółtej, z zielonymi pasami o różnej szerokości, rozmieszczonymi nieregularnie, jesienią delikatnie różowiejące. Wyglądem przypominają trochę liście bambusa, malowniczo przewieszają się i falują na wietrze, wprowadzając niezwykły, orientalny akcent do ogrodu. We wrześniu wytwarza kremowe, niepozorne kwiaty, skupione w luźne, wiechowate kwiatostany, jednak na tle żółtych liści nie są one wyraźnie widoczne i nie są istotne z dekoracyjnego punktu widzenia. Trawa ta rozmnaża się za pomocą krótkich podziemnych kłączy. Odmiana polecana do nasadzeń na rabatach z innymi bylinami, do nasadzeń kaskadowych, do nasadzeń kontrastowych w miejscach zacienionych, jako roślina okrywowa. Świetnie prezentuje się w połączeniu z innymi bylinami, takimi jak żurawki i funkie. Można również uprawiać w pojemniku.

Hakonechloa jest gatunkiem o przeciętnych wymaganiach uprawowych i może być uprawiana na terenie całego kraju. Najlepiej rośnie na glebach przepuszczalnych, umiarkowanie wilgotnych, na stanowisku półcienistym. Wykazuje dużą tolerancję na światło, może być sadzona również w miejscach zacienionych, jak i mocno nasłonecznionych (w takim przypadku warto wybrać miejsce o większej wilgotności powietrza, np. w pobliżu zbiorników wodnych, ponieważ latem przy silnym nasłonecznieniu i niedostatecznej wilgotności powietrza liście mogą ulegać poparzeniom). Trawa ta zimuje na terenie całej Polski, w rejonach o łagodniejszym klimacie nie wyaga okrowania na zimę, w rejonach północno-wschodnich zaleca się okrycie na zimę (agrowłókniną, gałązkami drzew iglastych, słomą, stroiszem, itp.).

Nazwa łacińska Hakonechloa macra 'Aureola'
Pokrój kępiasty
Docelowa wysokość od 0,2 do 0,5 m
Tempo wzrostu wzrost typowy dla gatunku
Kolor liści/igieł żółte, zielone, wielobarwne
Barwa kwiatów kremowe
Kwitnienie wrzesień
Stanowisko słoneczne, półcieniste
Wymagania glebowe gleba próchniczna, gliniasta, umiarkowanie wilgotna, tolerancyjny wobec pH
Mrozoodporność -23 °C
Zimozieloność nie (liście opadające na zimę)
Zastosowanie ogrody przydomowe, rabaty, ogrody w stylu orientalnym, wrzosowiska, skalniaki, kompozycje naturalistyczne, jako roślina okrywowa, uprawa w pojemniku

Napisz opinię

Produkty powiązane

Mogą Ci się przydać

Krzewy ozdobne i owocowe

Sadzonki krzewów ozdobnych, owocowych, sadzonki borówki, krzewy na żywopłot, hortensje bukietowe, berberysy, tuje na szpalery, jałowce płożące to tylko część asortymentu.

Zobacz więcej

Nawozy wieloskładnikowe

Nawozy mineralne w formie posypowej lub płynnej do każdego rodzaju roślin ozdobnych, owocowych oraz warzyw. Nawozy BIO organiczne na bazie obornika kurzego i bydlęcego.

Zobacz więcej

Podłoża do roślin

Specjalistyczne oraz uniwersalne podłoża ogrodnicze, czyli tzw. ziemia ogrodowa to ważny element uprawy roślin. Odpowiednie podłoże zapewnia optymalne warunki do rozwoju roślin.

Zobacz więcej

Trawnik z nasion

Mieszanki najlepszych gatunków traw ozdobnych, charakteryzujące się niezwykłymi walorami estetycznymi. Sprawdź nasze nowości: trawnik regeneracyjny, GREEN SPRINTER, trawnik KWIATOWY i wiele innych.

Zobacz więcej

Podlewanie ogrodu

Na sucho nic nie urośnie! Sprawdź szeroką ofertę narzędzi do nawadniania ogrodu. Węże, zraszacze, armatura wodna, zestawy do podlewania, konewki w różnych wariantach kolorystycznych.

Zobacz więcej

Agrowłókniny, agrotkaniny

Wytrzymałe i przepuszczalne tkaniny, mające wiele zastosowań w ogrodzie. Mogą służyć zarówno do ściółkowania, jak i do ochrony krzewów oraz upraw warzywnych przed śniegiem, mrozem, słońcem.

Zobacz więcej

Donice ozdobne

Doniczki ozdobne do wykorzystania w domu, ogrodzie, tarasach i balkonach. Wykonane z tworzyw sztucznych i naturalnych, dostępne w wielu różnych rozmiarach i stylach.

Zobacz więcej

Narzędzia i sprzęt do ogrodu

Szpadle, łopaty, grabki, widły, kosze na liście, rękawice ochronne, taczki, konewki, wiaderka, siekiery, sekatory, opryskiwacze, odzież ochronna. Poznaj ofertę wysokiej jakości narzędzi do ogrodu.

Zobacz więcej

Nasiona kwiatów i warzyw

Certyfikowane nasiona warzyw, kwiatów, ziół, nasiona rośliny egzotycznych, nasiona na kiełki, mieszanki kwiatów, mieszanki roślin miododajnych, doniczki do rozsad oraz akcesoria do wysiewu.

Zobacz więcej