Zamówienia telefoniczne oraz email:
0
Koszyk
0,00 zł
Przygotuj się do wiosny!
wysyłka roślin od 18 marca*
Urządź swój ogród już dziś!

Dereń Kousa odm. chińska

http://www.flower-garden.pl/szkolka-roslin-koblanscy produkt polski

  • 85,00 zł  brutto

  • Netto: 78,70 zł


Wiek sadzonki:
5 lat
Doniczka:
7,5-litrowa
Wysokość:
80 cm
deren kousa
zdjęcie wykonane w lipcu

Dobrze ukorzenione, zdrowe sadzonki dają gwarancję przyjęcia i szybkiego wzrostu. Jako wieloletni producenci roślin przykładamy dużą wagę do jakości bryły korzeniowej oferowanych przez nas sadzonek.

ukorzenione sadzonki

Sadzonki w zależności od pory roku mogą być pozbawione liści, wybarwione, przycięte, itp. Rośliny zaopatrzone są w etykiety z nazwą (lub kolorowe etykiety ze zdjęciem). Wysokość sadzonek podawana jest w przybliżeniu. Więcej informacji w regulaminie.

Unikatowy krzew stosunkowo rzadko widywany w polskich ogrodach. Odmiana chińska w porównaniu do zwykłego derenia charakteryzuje się dużo większymi przykwiatkami koloru białego, silniejszym wzrostem oraz większymi liścmi. Rośnie jako małe drzewo lub wysoki krzew dorastający do 4-5 m wysokości, posiadający wiele cennych właściwości. Jego luźny pokrój przepuszcza promienie słoneczne, co umożliwia posadzenie mniejszych roślin i krzewinek.

Od czerwca do lipca dereń pokrywa się białymi, 4-płatkowymi kwiatami, przypominającymi kwiaty clematisa. Latem z każdej główki kwiatów powstają zawiązki jadalnych owoców, które nieco przypominają truskawkę i wiśnię. Czasem robią się intensywnie czerwone i pozostają na krzewie dłuższy czas.

Najlepiej rośnie jako soliter, w pewnej odległości od innych drzew i krzewów. Nie ma specjalnych wymagań glebowych.

Nazwa łacińska: Cornus kousa var. chinensis
Pokrój: krzaczasty, przewisający
Docelowa wysokość: od 5 do 7 m
Tempo wzrostu: wzrost typowy dla gatunku
Kolor liści/igieł: ciemnozielone
Mrozoodporność: -21 °C
Stanowisko: słoneczne, półcieniste
Wymagania glebowe: gleba żyzna, próchniczna, odczyn lekko kwaśny do obojętnego
Zimozieloność: nie
Informacje dodatkowe: jadalne owoce

Napisz opinię

Uwaga: HTML nie jest dopuszczony!
    Zła           Dobra
Captcha

Produkty powiązane

Mogą Ci się przydać

Krzewy ozdobne i owocowe

Sadzonki krzewów ozdobnych, owocowych, sadzonki borówki, krzewy na żywopłot, hortensje bukietowe, berberysy, tuje na szpalery, jałowce płożące to tylko część asortymentu.

Zobacz więcej

Nawozy wieloskładnikowe

Nawozy mineralne w formie posypowej lub płynnej do każdego rodzaju roślin ozdobnych, owocowych oraz warzyw. Nawozy BIO organiczne na bazie obornika kurzego i bydlęcego.

Zobacz więcej

Podłoża do roślin

Specjalistyczne podłoża ogrodnicze, czyli tzw. ziemia ogrodowa to ważny element uprawy roślin. Odpowiednie podłoże zapewnia optymalne warunki do rozwoju roślin. W ofercie podłoża zarówno podłoża specjalistyczne jak i uniwersalne.

Zobacz więcej

Trawnik z nasion

Mieszanki najlepszych gatunków traw ozdobnych, charakteryzujące się niezwykłymi walorami estetycznymi. Sprawdź nasze nowości: trawnik regeneracyjny, GREEN SPRINTER, trawnik KWIATOWY i wiele innych.

Zobacz więcej

Podlewanie ogrodu

Na sucho nic nie urośnie! Sprawdź szeroką ofertę narzędzi do nawadniania ogrodu. Węże, zraszacze, armatura wodna, zestawy do podlewania, konewki w różnych wariantach kolorystycznych.

Zobacz więcej

Agrowłókniny, agrotkaniny

Wytrzymałe i przepuszczalne tkaniny, mające wiele zastosowań w ogrodzie. Mogą służyć zarówno do ściółkowania, jak i do ochrony krzewów oraz upraw warzywnych przed śniegiem, mrozem, słońcem.

Zobacz więcej

Donice ozdobne

Doniczki ozdobne do wykorzystania w domu, ogrodzie, tarasach i balkonach. Wykonane z tworzyw sztucznych i naturalnych, dostępne w wielu różnych rozmiarach i stylach.

Zobacz więcej

Narzędzia i sprzęt do ogrodu

Szpadle, łopaty, grabki, widły, kosze na liście, rękawice ochronne, taczki, konewki, wiaderka, siekiery, sekatory. Poznaj ofertę wysokiej jakości narzędzi do ogrodu.

Zobacz więcej