Zamówienia tel. oraz email:
0
Koszyk
0,00 zł
Morwa biała Pendula
Morwa biała PendulaMorwa biała PendulaMorwa biała PendulaMorwa biała PendulaMorwa biała Pendula

Morwa biała Pendula

Morus alba 'Pendula'

  • Dostępność: niedostępny
  • 130,00 zł

  • Netto: 120,37 zł
  • Zaloguj się, aby otrzymać 130 punktów lojalnościowych za zakup tego produktu.

Produkt jest chwilowo niedostępny
Przepraszamy, produkt który oglądasz jest chwilowo niedostępny z powodu wyczerpania dostępnej ilości sztuk. Być może spodobają Ci się podobne produkty, które proponujemy poniżej:
Wiek sadzonki
4 lata
Pojemnik
7,5-litrowy
Wysokość
130-150 cm

Paszport roślin /
Plant passport

AMorus
BPL-24/04/6437
CA
DPL
Morwa biała Pendula
wygląd sadzonek w czerwcu
Dobrze ukorzenione, zdrowe sadzonki to podstawa sukcesu w uprawie. Oferowane przez nas rośliny i nasiona podlegają regularnej ścisłej kontroli jakości oraz kontroli zdrowotnej przeprowadzanej przez wykwalifikowane osoby z Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa.

Ważne! Wygląd sadzonek może się różnić od przedstawionego zdjęcia w zależności od pory roku. Wiosną większość bylin jest pozbawiona części nadziemnej. Wysokość sadzonek podawana jest w przybliżeniu. Na potrzeby transportu zbyt długie pędy mogą zostać przycięte. Rośliny zaopatrzone są w etykiety z nazwą lub kolorowe etykiety ze zdjęciem. Więcej informacji w regulaminie.

Drzewo o pokroju płaczącym, zwisającym o parasolowatej koronie. Liście szerokie, jajowate, jesienią przebarwiają się na żółto. Roślina uprawiana w wielu miejscach na świecie, ze względu na swoje cenne właściwości. Podobne do jeżyn owoce mają mnóstwo zastosowań. Obfitują w mnóstwo niezbędnych witamin i minerałów, dlatego od wieków używane są w tradycyjnym ziołolecznictwie. Nadają się do wyrobu ciast, syropów i alkoholi. Korzenie morwy są wykorzystywane do leczenia kaszlu, gorączki i cukrzycy. Morwa obecna jest w wielu sprzedawanych obecnie suplementach diety, głównie tych odchudzających. Również liście tego drzewa znajdują swoje zastosowanie – można z nich zaparzyć herbatę, która wspomaga trawienie, stabilizuje poziom cukru oraz cholesterolu. 

Roślina o niskich wymaganiach glebowych, dobrze rośnie na każdej ogrodowej glebie. Jest odporna na mróz. Stanowisko słoneczne lub półcieniste.

Nazwa łacińskaMorus alba 'Pendula'
Pokrójdrzewiasty
Docelowa wysokość2-3 m
Kolor liści/igiełzielone
Barwa kwiatówbiały
Owocowaniesierpień
Stanowiskosłoneczne
Wymagania gleboweroślina tolerancyjna
Mrozoodporność-24 °C
Zimozielonośćnie
Zastosowanieogrody przydomowe, zieleń publiczna

Napisz opinię