Zamówienia tel. oraz email:
0
Koszyk
0,00 zł
Żywotnik zachodni Teddy
Żywotnik zachodni TeddyŻywotnik zachodni Teddy

Żywotnik zachodni Teddy

Thuja occidentalis 'Teddy'

  • 11,99 zł

  • Netto: 11,10 zł
  • Zaloguj się, aby otrzymać 11 punktów lojalnościowych za zakup tego produktu.


Wiek sadzonki
2 lata
Pojemnik
0,5-litrowy
Wysokość
15-20 cm

Paszport roślin /
Plant passport

AThuja
BPL-24/04/6437
CA
DPL
Żywotnik zachodni Teddy
wygląd sadzonek w październiku
Dobrze ukorzenione, zdrowe sadzonki to podstawa sukcesu w uprawie. Oferowane przez nas rośliny i nasiona podlegają regularnej ścisłej kontroli jakości oraz kontroli zdrowotnej przeprowadzanej przez wykwalifikowane osoby z Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa.

Ważne! Wygląd sadzonek może się różnić od przedstawionego zdjęcia w zależności od pory roku. Wiosną większość bylin jest pozbawiona części nadziemnej. Wysokość sadzonek podawana jest w przybliżeniu. Na potrzeby transportu zbyt długie pędy mogą zostać przycięte. Rośliny zaopatrzone są w etykiety z nazwą lub kolorowe etykiety ze zdjęciem. Więcej informacji w regulaminie.

Karłowy krzew o pokroju kulistym, w wieku 10 lat osiąga około 30 cm wysokości, a starsze okazy mogą dorastać do 50 cm. Młode igły zielonkawe, z wiekiem ciemnieją. Pędy cienkie i gęste. Świetnie sprawdzi się w małych, przydomowych ogrodach, na skalniakach, wrzosowiskach, a także na cmentarzach. Nadaje się do uprawy w pojemnikach. Żywotnik zachodni 'Teddy' bardzo dobrze sprawdzi się jako niski żywopłot (sadzenie co 30-40 cm).

Odporny na mróz i zanieczyszczenia powietrza. Dobrze rośnie na glebach żyznych, umiarkowanie wilgotnych (dobrze jest wymieszać ziemię ogrodową z torfem). Preferuje stanowisko słoneczne lub półcieniste i podłoże o lekko kwaśnym odczynie.

Nazwa łacińskaThuja occidentalis 'Teddy'
Pokrójkulisty
Docelowa wysokość30 cm
Tempo wzrostuumiarkowany
Kolor liści/igiełciemnozielone
Stanowiskosłoneczne, półcieniste
Wymagania glebowepodłoże umiarkowanie wilgotne, próchniczne, odczyn lekko kwaśny
Mrozoodporność-23 °C
Zimozielonośćzimozielony

Napisz opinię

Produkty powiązane