Zamówienia tel. oraz email:
0
Koszyk
0,00 zł
  • Żywotnik zachodni Teddy
  • Żywotnik zachodni Teddy
  • Żywotnik zachodni Teddy
  • Żywotnik zachodni Teddy

Żywotnik zachodni Teddy

Thuja occidentalis 'Teddy'

  • 18,00 zł

  • Netto: 16,67 zł
  • Cena w punktach: 450
  • Zaloguj się, aby otrzymać 16 punktów lojalnościowych za zakup tego produktu.


Dobrze ukorzenione, zdrowe sadzonki dają gwarancję przyjęcia i szybkiego wzrostu. Jako wieloletni producenci roślin przykładamy dużą wagę do jakości bryły korzeniowej oferowanych przez nas sadzonek.

Sadzonki w zależności od pory roku mogą być pozbawione liści, wybarwione, przycięte, itp. Rośliny zaopatrzone są w etykiety z nazwą (lub kolorowe etykiety ze zdjęciem). Wysokość sadzonek podawana jest w przybliżeniu. Więcej informacji w regulaminie.

Nasz sklep jest wpisany do rejestru producentów roślin w Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa, co oznacza, że oferowane przez nas rośliny i nasiona podlegają ścisłej kontroli jakości oraz kontroli zdrowotnej przeprowadzanej przez wykwalifikowane osoby.

Karłowy krzew o pokroju kulistym, dorasta do około 0,3 m wysokości. Młode igły zielonkawe, z wiekiem ciemnieją. Pędy cienkie i gęste.

Odporny na mróz i zanieczyszczenia powietrza. Dobrze rośnie na glebach żyznych, umiarkowanie wilgotnych (dobrze jest wymieszać ziemię ogrodową z torfem). Preferuje stanowisko słoneczne lub półcieniste i podłoże o lekko kwaśnym odczynie.

Odmiana świetnie sprawdzi się w małych, przydomowych ogrodach, na skalniakach, wrzosowiskach, a także na cmentarzach. Nadaje się do uprawy w pojemnikach. Żywotnik zachodni 'Teddy' bardzo dobrze sprawdzi się jako niski żywopłot (sadzenie co 30-40 cm).

Nazwa łacińskaThuja occidentalis 'Teddy'
Pokrójkulisty
Docelowa wysokośćod 0,2 do 0,5 m
Tempo wzrostuumiarkowany
Kolor liści/igiełciemnozielone
Stanowiskosłoneczne, półcieniste
Wymagania glebowepodłoże umiarkowanie wilgotne, próchniczne, odczyn lekko kwaśny
Mrozoodporność-23 °C
Zimozielonośćzimozielony

Napisz opinię

Produkty powiązane