Zamówienia telefoniczne oraz email:
0
Koszyk
0,00 zł
  • Nowy Żywotnik zachodni Amber Glow

Żywotnik zachodni Amber Glow

  • Dostępność: 200 sztuk
  • Czas wysyłki: 2-3 dni
produkt polski

  • 16,00 zł

  • Netto: 14,81 zł


Wiek sadzonki:
3 lata
Doniczka:
2-litrowa
Wysokość:
20 cm
tuja amber glow
zdjęcie wykonane w czerwcu

Dobrze ukorzenione, zdrowe sadzonki dają gwarancję przyjęcia i szybkiego wzrostu. Jako wieloletni producenci roślin przykładamy dużą wagę do jakości bryły korzeniowej oferowanych przez nas sadzonek.

ukorzenione sadzonki

Sadzonki w zależności od pory roku mogą być pozbawione liści, wybarwione, przycięte, itp. Rośliny zaopatrzone są w etykiety z nazwą (lub kolorowe etykiety ze zdjęciem). Wysokość sadzonek podawana jest w przybliżeniu. Więcej informacji w regulaminie.

Niski, wolno rosnący krzew o naturalnie kulistym pokroju (nie wymaga przycinania), osiągający w wieku 10 lat około 60 cm średnicy. Pędy o atrakcyjnej, intensywnie żółtej barwie, ułożone gęsto i równomiernie, jesienią zmieniające kolor na bardziej pomarańczowy / bursztynowy.

Odporny na mróz i zanieczyszczenia powietrza. Dobrze rośnie na glebach żyznych, umiarkowanie wilgotnych (dobrze jest wymieszać ziemię ogrodową z torfem). Preferuje stanowisko słoneczne lub półcieniste i podłoże o lekko kwaśnym odczynie.

Odmiana świetnie sprawdzi się w małych, przydomowych ogrodach, na skalniakach, wrzosowiskach, a także na cmentarzach. Nadaje się do uprawy w pojemnikach. Żywotnik zachodni 'Danica Aurea' bardzo dobrze sprawdzi się jako niski żywopłot (sadzenie co 30-40 cm).

Nazwa łacińska: Thuja occidentalis 'Amber Glow'
Pokrój: kulisty
Docelowa wysokość: 0,6 m
Tempo wzrostu: roślina karłowa, wolno rosnąca
Kolor liści/igieł: żółte, jesienią pomarańczowe
Mrozoodporność: - 26 °C
Zastosowanie: ogrody przydomowe, ogrody skalne, ogrody wrzosowiskowe, pojemniki, ogrody orientalne
Stanowisko: słoneczne, półcieniste
Wymagania glebowe: gleba przeciętna ogrodowa, umiarkowanie wilgotna, roślina tolerancyjna
Zimozieloność: tak

Napisz opinię

Produkty powiązane

Mogą Ci się przydać

Krzewy ozdobne i owocowe

Sadzonki krzewów ozdobnych, owocowych, sadzonki borówki, krzewy na żywopłot, hortensje bukietowe, berberysy, tuje na szpalery, jałowce płożące to tylko część asortymentu.

Zobacz więcej

Nawozy wieloskładnikowe

Nawozy mineralne w formie posypowej lub płynnej do każdego rodzaju roślin ozdobnych, owocowych oraz warzyw. Nawozy BIO organiczne na bazie obornika kurzego i bydlęcego.

Zobacz więcej

Podłoża do roślin

Specjalistyczne podłoża ogrodnicze, czyli tzw. ziemia ogrodowa to ważny element uprawy roślin. Odpowiednie podłoże zapewnia optymalne warunki do rozwoju roślin. W ofercie podłoża zarówno podłoża specjalistyczne jak i uniwersalne.

Zobacz więcej

Trawnik z nasion

Mieszanki najlepszych gatunków traw ozdobnych, charakteryzujące się niezwykłymi walorami estetycznymi. Sprawdź nasze nowości: trawnik regeneracyjny, GREEN SPRINTER, trawnik KWIATOWY i wiele innych.

Zobacz więcej

Podlewanie ogrodu

Na sucho nic nie urośnie! Sprawdź szeroką ofertę narzędzi do nawadniania ogrodu. Węże, zraszacze, armatura wodna, zestawy do podlewania, konewki w różnych wariantach kolorystycznych.

Zobacz więcej

Agrowłókniny, agrotkaniny

Wytrzymałe i przepuszczalne tkaniny, mające wiele zastosowań w ogrodzie. Mogą służyć zarówno do ściółkowania, jak i do ochrony krzewów oraz upraw warzywnych przed śniegiem, mrozem, słońcem.

Zobacz więcej

Donice ozdobne

Doniczki ozdobne do wykorzystania w domu, ogrodzie, tarasach i balkonach. Wykonane z tworzyw sztucznych i naturalnych, dostępne w wielu różnych rozmiarach i stylach.

Zobacz więcej

Narzędzia i sprzęt do ogrodu

Szpadle, łopaty, grabki, widły, kosze na liście, rękawice ochronne, taczki, konewki, wiaderka, siekiery, sekatory. Poznaj ofertę wysokiej jakości narzędzi do ogrodu.

Zobacz więcej