Zamówienia tel. oraz email:
0
Koszyk
0,00 zł
Żurawka Rex Dark Amber
Żurawka Rex Dark AmberŻurawka Rex Dark AmberŻurawka Rex Dark AmberŻurawka Rex Dark Amber

Żurawka Rex Dark Amber

Heuchera 'Rex Dark Amber'

  • 23,00 zł

  • Netto: 21,30 zł
  • Zaloguj się, aby otrzymać 23 punktów lojalnościowych za zakup tego produktu.


Wiek sadzonki
2 lata
Pojemnik
2-litrowy
Wysokość
20-30 cm

Paszport roślin /
Plant passport

AHeuchera
BPL-24/04/6437
CA
DPL
Żurawka Rex Dark Amber
wygląd sadzonek W listopadzie
Dobrze ukorzenione, zdrowe sadzonki to podstawa sukcesu w uprawie. Oferowane przez nas rośliny i nasiona podlegają regularnej ścisłej kontroli jakości oraz kontroli zdrowotnej przeprowadzanej przez wykwalifikowane osoby z Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa.

Ważne! Wygląd sadzonek może się różnić od przedstawionego zdjęcia w zależności od pory roku. Wiosną większość bylin jest pozbawiona części nadziemnej. Wysokość sadzonek podawana jest w przybliżeniu. Na potrzeby transportu zbyt długie pędy mogą zostać przycięte. Rośliny zaopatrzone są w etykiety z nazwą lub kolorowe etykiety ze zdjęciem. Więcej informacji w regulaminie.

Wieloletnia bylina o ozdobnych liściach. Odmiana silnie rosnąca dorastająca do 50-60 cm wysokości. Główną ozdobą rośliny są duże liście o pokarbowanych brzegach, w kolorze od złocistego przez ceglasty, do różowopurpurowego i zielonkawego. Białe, niepozorne kwiaty pojawiają się przez całe lato. Roślina łatwa w uprawie, odporna na mróz (strefa 4-9 wg. klasyfikacji USDA). Najlepiej wygląda sadzona w większych skupiskach na rabatach, skalniakach, obwódkach, wśród innych bylin. Nadaje się również do uprawy w donicy.

Żurawki to rośliny łatwe w uprawie, wymagają gleb żyznych, umiarkowanie wilgotnych, o pH neutralnym. Tolerują zarówno pełne słońce, jak i stanowiska mocno zacienione. Podczas mroźnych i bezśnieżnych zim zaleca się przykrycie agrowłókniną, korą, słomą, lub gałęziami drzew iglastych.

 

Nazwa łacińskaHeuchera 'Rex Dark Amber'
Docelowa wysokość50-60 cm
Tempo wzrosturoślina szybko rosnąca
Kolor liści/igiełzłociste, ceglaste
Barwa kwiatówbiałe
Stanowiskosłoneczne, półcieniste
Wymagania glebowegleba przeciętna ogrodowa, umiarkowanie wilgotna, pH 5,5 - 6,5
Mrozoodporność-32 °C
Zimozielonośćnie
Zastosowanieogrody przydomowe, skalniaki, do miejsc zacienionych pod drzewami i krzewami, rabaty, w grupach, kompozycje naturalistyczne, w pojemniku
Termin kwitnieniamaj, czerwiec, lipiec

Napisz opinię

Produkty powiązane