Zamówienia tel. oraz email:
0
Koszyk
0,00 zł
Żurawka Cherry Cola PBR
Żurawka Cherry Cola PBRŻurawka Cherry Cola PBRŻurawka Cherry Cola PBRŻurawka Cherry Cola PBRŻurawka Cherry Cola PBR

Żurawka Cherry Cola PBR

Heuchera 'Cherry Cola' PBR

  • Dostępność: niedostępny
  • 23,00 zł

  • Netto: 21,30 zł
  • Zaloguj się, aby otrzymać 23 punktów lojalnościowych za zakup tego produktu.

Produkt jest chwilowo niedostępny
Przepraszamy, produkt który oglądasz jest chwilowo niedostępny z powodu wyczerpania dostępnej ilości sztuk. Być może spodobają Ci się podobne produkty, które proponujemy poniżej:
Wiek sadzonki
2 lata
Pojemnik
2-litrowy
Wysokość
15-30 cm

Paszport roślin /
Plant passport

AHeuchera
BPL-24/04/6437
CA
DPL
Żurawka Cherry Cola PBR
wygląd sadzonek w grudniu
Dobrze ukorzenione, zdrowe sadzonki to podstawa sukcesu w uprawie. Oferowane przez nas rośliny i nasiona podlegają regularnej ścisłej kontroli jakości oraz kontroli zdrowotnej przeprowadzanej przez wykwalifikowane osoby z Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa.

Ważne! Wygląd sadzonek może się różnić od przedstawionego zdjęcia w zależności od pory roku. Wiosną większość bylin jest pozbawiona części nadziemnej. Wysokość sadzonek podawana jest w przybliżeniu. Na potrzeby transportu zbyt długie pędy mogą zostać przycięte. Rośliny zaopatrzone są w etykiety z nazwą lub kolorowe etykiety ze zdjęciem. Więcej informacji w regulaminie.

Wieloletnia bylina ozdobna o efektownych liściach, dorasta do 20 cm wysokości przy średnicy ok. 30 cm. W czasie kwitnienia kwiatostany mogą osiągać wysokość ok. 40 cm. Główną ozdobą rośliny są duże liście o pokarbowanych brzegach, w kolorze czerwono-brązowym. W maju i czerwcu pojawiają się kwiatostany na wysokich szypułkach. Są barwy czerwonej, złożone z drobniutkich kwiatów. Roślina łatwa w uprawie odporna na mróz (strefa 4-9 wg. klasyfikacji USDA). Najlepiej wygląda sadzona w większych skupiskach na rabatach, skalniakach, obwódkach, wśród innych bylin. Nadaje się również do uprawy w donicy.

Żurawki to rośliny łatwe w uprawie, wymagają gleb żyznych, umiarkowanie wilgotnych, o pH neutralnym. Tolerują zarówno pełne słońce, jak i stanowiska mocno zacienione. Podczas mroźnych i bezśnieżnych zim zaleca się przykrycie agrowłókniną, korą, słomą, lub gałęziami drzew iglastych.

Skrót PBR (ang. Plant Breeders’ Rights) przy nazwie odmiany oznacza, że jest to odmiana licencjonowana, chroniona wspólnotowym wyłącznym prawem we wszystkich państwach UE.

Nazwa łacińskaHeuchera 'Cherry Cola' PBR
Docelowa wysokość30 cm
Tempo wzrostuwzrost typowy dla gatunku
Kolor liści/igiełczerwone, purpurowe
Barwa kwiatówczerwone
Stanowiskosłoneczne, półcieniste
Wymagania glebowegleba przeciętna ogrodowa, umiarkowanie wilgotna, pH 5,5 - 6,5
Mrozoodporność-32 °C
Zimozielonośćnie
Zastosowanieogrody przydomowe, skalniaki, do miejsc zacienionych pod drzewami i krzewami, rabaty, w grupach, kompozycje naturalistyczne, w pojemniku
Termin kwitnieniamaj, czerwiec

Napisz opinię