0
Sprawdź!

Tawuła japońska 'Crispa'

  • Dostępność: 228 sztuk
  • Doniczka: 0,5-litrowa
  • Wiek: 2 lata
  • Wysokość: 15 cm

  • 6,50 złWiek sadzonki:
2 lata
Doniczka:
0,5-litrowa
Wysokość:
15 cm
tawula crispa
zdjęcie wykonane w sierpniu

Dobrze ukorzenione, zdrowe sadzonki dają gwarancję przyjęcia i szybkiego wzrostu. Jako wieloletni producenci roślin przykładamy dużą wagę do jakości bryły korzeniowej oferowanych przez nas sadzonek.

ukorzenione sadzonki

Sadzonki w zależności od pory roku mogą być pozbawione liści, wybarwione, przycięte, itp. Rośliny zaopatrzone są w etykiety z nazwą (lub kolorowe etykiety ze zdjęciem). Wysokość sadzonek podawana jest w przybliżeniu. Więcej informacji w regulaminie.

 

Liście o specyficznym, pierzastym wyglądzie, malutkie różowe kwiatki i dobrze rozkrzewione pędy – to wyróżnia odmianę ‘Crispa’ na tle innych rabatowych roślin. 

Osiąga zaledwie 0,5 m wysokości i szerokości, przybiera ładny, kulisty pokrój. Postrzępione, małe liście są ciekawą ozdobą ogrodu, a wyrastające na nowych, tegorocznych pędach różowe kwiaty ładnie z nimi kontrastują. Okres ich kwitnienia rozpoczyna się w lipcu i trwa do końca sierpnia. 

Tawuły japońskie są łatwe w uprawie, każdy początkujący ogrodnik sobie z nimi poradzi. Preferują stanowisko słoneczne lub półcieniste. Tolerują wszystkie rodzaje uprawnych gleb ogrodowych. Są całkowicie mrozoodporne w naszym klimacie i dobrze znoszą zanieczyszczenia powietrza. Aby zachować świeży wygląd i atrakcyjny pokrój krzewu, powinniśmy wykonywać coroczne wiosenne cięcie wszystkich pędów.

“Crispa” z powodzeniem może być wykorzystana do tworzenia obwódek, na rabaty, skalniaki, wrzosowiska, jako roślina okrywowa. Nadaje się również do uprawy w pojemnikach.

Napisz opinię

Uwaga: HTML nie jest dopuszczony!
    Zła           Dobra

Produkty powiązane