Zamówienia tel. oraz email:
0
Koszyk
0,00 zł
Szałwia omszona Ostfriesland
Szałwia omszona OstfrieslandSzałwia omszona OstfrieslandSzałwia omszona Ostfriesland

Szałwia omszona Ostfriesland

Salvia nemorosa 'Ostfriesland'

  • Dostępność: niedostępny
  • 13,99 zł

  • Netto: 12,95 zł
  • Zaloguj się, aby otrzymać 15 punktów lojalnościowych za zakup tego produktu.

Produkt jest chwilowo niedostępny
Przepraszamy, produkt który oglądasz jest chwilowo niedostępny z powodu wyczerpania dostępnej ilości sztuk. Być może spodobają Ci się podobne produkty, które proponujemy poniżej:
Wiek sadzonki
2 lata
Pojemnik
0,5-litrowy
Wysokość
15-30 cm

Paszport roślin /
Plant passport

ASalvia
BPL-24/04/6437
CA
DPL
Szałwia omszona Ostfriesland
wygląd sadzonek w maju
Dobrze ukorzenione, zdrowe sadzonki to podstawa sukcesu w uprawie. Oferowane przez nas rośliny i nasiona podlegają regularnej ścisłej kontroli jakości oraz kontroli zdrowotnej przeprowadzanej przez wykwalifikowane osoby z Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa.

Ważne! Wygląd sadzonek może się różnić od przedstawionego zdjęcia w zależności od pory roku. Wiosną większość bylin jest pozbawiona części nadziemnej. Wysokość sadzonek podawana jest w przybliżeniu. Na potrzeby transportu zbyt długie pędy mogą zostać przycięte. Rośliny zaopatrzone są w etykiety z nazwą lub kolorowe etykiety ze zdjęciem. Więcej informacji w regulaminie.

Niska bylina o niebiesko-fioletowych kwiatach i przyjemnym zapachu. Pokrój półkulisty, o pędach wzniesionych, osiągających 30-50 cm wysokości. Liście nieduże, pomarszczone, jasnozielone, po roztarciu roztaczają wspaniały, aromatyczny zapachKwitnie obficie od czerwca, wytwarza wtedy długie, kłosowate kwiatostany złożone z niebiesko-purpurowych kwiatów, gęsto ułożonych na wierzchołku. Kwiaty są miododajne, latem przyciągają pszczoły, motyle i inne pożyteczne owady. Po pierwszym kwitnieniu zaleca się niskie przycięcie rośliny i zasilenie nawozem wieloskładnikowym. Czynność ta spowoduje, że szałwia wypuści szybko nowe pędy, które zakwitną drugi raz jesienią, tak samo obficie jak latem. Odmiana polecana do sadzenia na rabatach bylinowych, łąkach kwiatowych. Można ją również uprawiać w donicy na balkonach i tarasach. Gęstość sadzenia na 1 m²: 5-8 sztuk.

Stanowisko i uprawa

Szałwia kwitnie najobficiej posadzona na stanowisku dobrze nasłonecznionym. Dopuszczalne jest sadzenie w miejscach bardziej zacienionych, ale kwitnienie będzie słabsze. Toleruje gleby żyzne, przepuszczalne, umiarkowanie wilgotne, jest tolerancyjna w stosunku do pH. Jest w pełni mrozoodporna w naszym klimacie, nie jest również zbyt podatna na choroby i szkodniki.

Nazwa łacińskaSalvia nemorosa 'Ostfriesland'
Pokrójkępiasty, wyprostowany
Docelowa wysokość30-50 cm
Tempo wzrostuwzrost typowy dla gatunku
Kolor liści/igiełjasnozielone
Barwa kwiatówniebieskie, fioletowe
Kwitnienieczerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień
Stanowiskosłoneczne
Wymagania glebowepodłoże suche lub umiarkowanie wilgotne, gleba przeciętna ogrodowa, próchniczna, roślina tolerancyjna w stosunku do pH
Mrozoodporność-23 °C
Zimozielonośćnie
Zastosowanieogrody przydomowe, rabaty bylinowe, łąki kwiatowe, wrzosowiska, nasadzenia w parkach, kompozycje naturalistyczne, uprawa w pojemniku
Informacje dodatkowearomatyczne liście

Napisz opinię