Zamówienia tel. oraz email:
0
Koszyk
0,00 zł
Świerk pospolity Pusch czerwone szyszki
Świerk pospolity Pusch czerwone szyszkiŚwierk pospolity Pusch czerwone szyszkiŚwierk pospolity Pusch czerwone szyszkiŚwierk pospolity Pusch czerwone szyszki

Świerk pospolity Pusch czerwone szyszki

Picea abies 'Pusch'

  • Dostępność: niedostępny
  • 115,00 zł

  • Netto: 106,48 zł
  • Zaloguj się, aby otrzymać 115 punktów lojalnościowych za zakup tego produktu.

Produkt jest chwilowo niedostępny
Przepraszamy, produkt który oglądasz jest chwilowo niedostępny z powodu wyczerpania dostępnej ilości sztuk. Być może spodobają Ci się podobne produkty, które proponujemy poniżej:
Wiek sadzonki
4 lata
Pojemnik
5-litrowy
Wysokość
20-30 cm

Paszport roślin /
Plant passport

APicea
BPL-24/04/6437
CA
DPL
Świerk pospolity Pusch czerwone szyszki
wygląd sadzonek w maju
Dobrze ukorzenione, zdrowe sadzonki to podstawa sukcesu w uprawie. Oferowane przez nas rośliny i nasiona podlegają regularnej ścisłej kontroli jakości oraz kontroli zdrowotnej przeprowadzanej przez wykwalifikowane osoby z Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa.

Ważne! Wygląd sadzonek może się różnić od przedstawionego zdjęcia w zależności od pory roku. Wiosną większość bylin jest pozbawiona części nadziemnej. Wysokość sadzonek podawana jest w przybliżeniu. Na potrzeby transportu zbyt długie pędy mogą zostać przycięte. Rośliny zaopatrzone są w etykiety z nazwą lub kolorowe etykiety ze zdjęciem. Więcej informacji w regulaminie.

Karłowa forma odmiany 'Acrocona' z charakterystycznymi różowymi szyszkami na końcach pędów. Rośnie powoli, osiągając w wieku 10 lat około 0,3 m wysokości przy 0,6 m szerokości. Pokrój krzewu jest gęsty i nieregularny, z przewisającymi pędami. Igły krótkie, zielone. Charakterystyczną i najbardziej dekoracyjną cechą są młode szyszki o różowej i czerwonej barwie, które wiosną obficie pojawiają się na krzewie. Polecany do nasadzeń w małych ogrodach przydomowych, na skalniaki i rabaty.

Stanowisko i uprawa

Odmiana odporna na mróz, o niewielkich wymaganiach glebowych, najlepiej czuje się na glebie próchnicznej, gliniasto-piaszczystej, lekko kwaśnej i umiarkowanie wilgotnej. Stanowisko słoneczne lub półcieniste. Roślina wrażliwa na suche i zanieczyszczone powietrze.

Nazwa łacińskaPicea abies 'Pusch'
Pokrójnieregularny, kulisty
Docelowa wysokośćdo 0,5 m
Docelowa szerokośćdo 1 m
Tempo wzrosturoślina wolnorosnąca (karłowa)
Kolor liści/igiełciemnozielone
Stanowiskosłoneczne, półcieniste
Wymagania glebowegleba przeciętna ogrodowa, umiarkowanie wilgotna, odczyn lekko kwaśny do obojętnego
Mrozoodporność-31 °C
Zimozielonośćtak
Zastosowanieogrody przydomowe, ogrody skalne, ogrody wrzosowiskowe, rabaty, uprawa w donicy
Informacje dodatkowedekoracyjne czerwone szyszki

Napisz opinię