Zamówienia tel. oraz email:
0
Koszyk
0,00 zł
Świerk Lucky Strike
Świerk Lucky StrikeŚwierk Lucky StrikeŚwierk Lucky StrikeŚwierk Lucky Strike

Świerk Lucky Strike

Picea pungens 'Lucky Strike'

  • Dostępność: niedostępny
  • 29,00 zł

  • Netto: 26,85 zł
  • Zaloguj się, aby otrzymać 29 punktów lojalnościowych za zakup tego produktu.

Produkt jest chwilowo niedostępny
Przepraszamy, produkt który oglądasz jest chwilowo niedostępny z powodu wyczerpania dostępnej ilości sztuk. Być może spodobają Ci się podobne produkty, które proponujemy poniżej:
Wiek sadzonki
2 lata
Pojemnik
0,5-litrowy
Wysokość
10-15 cm

Paszport roślin /
Plant passport

APicea
BPL-24/04/6437
CA
DPL
Świerk Lucky Strike
wygląd sadzonek w kwietniu
Dobrze ukorzenione, zdrowe sadzonki to podstawa sukcesu w uprawie. Oferowane przez nas rośliny i nasiona podlegają regularnej ścisłej kontroli jakości oraz kontroli zdrowotnej przeprowadzanej przez wykwalifikowane osoby z Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa.

Ważne! Wygląd sadzonek może się różnić od przedstawionego zdjęcia w zależności od pory roku. Wiosną większość bylin jest pozbawiona części nadziemnej. Wysokość sadzonek podawana jest w przybliżeniu. Na potrzeby transportu zbyt długie pędy mogą zostać przycięte. Rośliny zaopatrzone są w etykiety z nazwą lub kolorowe etykiety ze zdjęciem. Więcej informacji w regulaminie.

Ciekawa odmiana świerka kłującego, wyselekcjonowana w Holandii. Karłowy krzew o nieregularnym pokroju - może przez długi czas nie wytwarzać przewodnika i pozostawać krzaczasty. Inne egzemplarze wytwarzają dosyć szybko pęd przewodni i osiągają formę szeroko stożkową, dając roczne przyrosty rzędu 30 cm. Rośnie bardzo powoli, w wieku 10 lat osiąga około 1 m wysokości, starsze 20-letnie egzemplarze dorastają do 2,5 m wysokości i ok. 1,5 m szerokości u podstawy. Młode igły mają żywą jasnozielonę barwę. Starsze igły są ciemnozielone, kłujące, długości ok. 2-3 cm, gęsto pokrywają pędy. Największą ozdobą krzewu są szyszki o długości 10-15 cm, wiosną intensywnie czerwone, później brązowe, utrzymują się na krzewie bardzo długo. Nawet młode okazy wytwarzają szyszki!

Krzew ma niewielkie wymagania glebowe - rośnie na większości żyznych gleb ogrodowych. Odczyn gleby kwaśny lub lekko kwaśny. Poradzi sobie nawet na gliniastym lub piaszczystym podłożu (należy jednak pamiętać o częstym podlewaniu). Najlepiej rośnie na stanowisku słonecznym, aczkolwiek z powodzeniem można posadzić go w półcieniu. Całkowicie mrozoorporny w naszym klimacie (strefa 4 wg.USDA), wytrzymuje mrozy do -34 °C.

Odmiana polecana do nasadzeń rabatowych, na skalniaki, wrzosowiska oraz pojedynczo w eksponowanym miejscu w ogrodzie.

Nazwa łacińskaPicea pungens 'Lucky Strike'
Pokrójszerokostożkowy, nieregularny
Docelowa wysokość2 m
Docelowa szerokość1,5 m
Tempo wzrosturoślina karłowa, wolno rosnąca
Kolor liści/igiełjasnozielone
Owoceczerwone szyszki, szyszkojagody
Stanowiskosłoneczne
Wymagania glebowepodłoże umiarkowanie wilgotne lub suche, gleba próchniczna, przeciętna ogrodowa, odczyn lekko kwaśny, roślina tolerancyjna
Mrozoodporność-34 °C
Zimozielonośćtak
Zastosowanieogródki przydomowe, skalniaki, wrzosowiska, pojedynczo w eksponowanym miejscu

Napisz opinię