Zamówienia tel. oraz email:
0
Koszyk
0,00 zł

Świerk Lucky Strike

Picea pungens 'Lucky Strike'


  • 23,00 zł

  • Netto: 21,30 zł
  • Cena w punktach: 575
  • Zaloguj się, aby otrzymać 21 punktów lojalnościowych za zakup tego produktu.


Dobrze ukorzenione, zdrowe sadzonki dają gwarancję przyjęcia i szybkiego wzrostu. Jako wieloletni producenci roślin przykładamy dużą wagę do jakości bryły korzeniowej oferowanych przez nas sadzonek.

ukorzenione sadzonki

Sadzonki w zależności od pory roku mogą być pozbawione liści, wybarwione, przycięte, itp. Rośliny zaopatrzone są w etykiety z nazwą (lub kolorowe etykiety ze zdjęciem). Wysokość sadzonek podawana jest w przybliżeniu. Więcej informacji w regulaminie.

Nasz sklep jest wpisany do rejestru producentów roślin w Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa, co oznacza, że oferowane przez nas rośliny i nasiona podlegają ścisłej kontroli jakości oraz kontroli zdrowotnej przeprowadzanej przez wykwalifikowane osoby.

Ciekawa odmiana świerka kłującego, wyselekcjonowana w Holandii. Karłowy krzew o nieregularnym pokroju - może przez długi czas nie wytwarzać przewodnika i pozostawać krzaczasty. Inne egzemplarze wytwarzają dosyć szybko pęd przewodni i osiągają formę szeroko stożkową, dając roczne przyrosty rzędu 30 cm. Rośnie bardzo powoli, w wieku 10 lat osiąga około 1 m wysokości, starsze 20-letnie egzemplarze dorastają do 2,5 m wysokości i ok. 1,5 m szerokości u podstawy. Młode igły mają żywą jasnozielonę barwę. Starsze igły są ciemnozielone, kłujące, długości ok. 2-3 cm, gęsto pokrywają pędy. Największą ozdobą krzewu są szyszki o długości 10-15 cm, wiosną intensywnie czerwone, później brązowe, utrzymują się na krzewie bardzo długo. Nawet młode okazy wytwarzają szyszki!

Krzew ma niewielkie wymagania glebowe - rośnie na większości żyznych gleb ogrodowych. Odczyn gleby kwaśny lub lekko kwaśny. Poradzi sobie nawet na gliniastym lub piaszczystym podłożu (należy jednak pamiętać o częstym podlewaniu). Najlepiej rośnie na stanowisku słonecznym, aczkolwiek z powodzeniem można posadzić go w półcieniu. Całkowicie mrozoorporny w naszym klimacie (strefa 4 wg.USDA), wytrzymuje mrozy do -34 °C.

Odmiana polecana do nasadzeń rabatowych, na skalniaki, wrzosowiska oraz pojedynczo w eksponowanym miejscu w ogrodzie.

Nazwa łacińska Picea pungens 'Lucky Strike'
Pokrój szerokostożkowy, nieregularny
Docelowa wysokość 2 m
Tempo wzrostu roślina karłowa, wolno rosnąca
Kolor liści/igieł jasnozielone
Owoce czerwone szyszki, szyszkojagody
Stanowisko słoneczne
Wymagania glebowe podłoże umiarkowanie wilgotne lub suche, gleba próchniczna, przeciętna ogrodowa, odczyn lekko kwaśny, roślina tolerancyjna
Mrozoodporność -34 °C
Zimozieloność tak
Zastosowanie ogródki przydomowe, skalniaki, wrzosowiska, pojedynczo w eksponowanym miejscu

Napisz opinię

Produkty powiązane

Mogą Ci się przydać

Krzewy ozdobne i owocowe

Sadzonki krzewów ozdobnych, owocowych, sadzonki borówki, krzewy na żywopłot, hortensje bukietowe, berberysy, tuje na szpalery, jałowce płożące to tylko część asortymentu.

Zobacz więcej

Nawozy wieloskładnikowe

Nawozy mineralne w formie posypowej lub płynnej do każdego rodzaju roślin ozdobnych, owocowych oraz warzyw. Nawozy BIO organiczne na bazie obornika kurzego i bydlęcego.

Zobacz więcej

Podłoża do roślin

Specjalistyczne oraz uniwersalne podłoża ogrodnicze, czyli tzw. ziemia ogrodowa to ważny element uprawy roślin. Odpowiednie podłoże zapewnia optymalne warunki do rozwoju roślin.

Zobacz więcej

Trawnik z nasion

Mieszanki najlepszych gatunków traw ozdobnych, charakteryzujące się niezwykłymi walorami estetycznymi. Sprawdź nasze nowości: trawnik regeneracyjny, GREEN SPRINTER, trawnik KWIATOWY i wiele innych.

Zobacz więcej

Podlewanie ogrodu

Na sucho nic nie urośnie! Sprawdź szeroką ofertę narzędzi do nawadniania ogrodu. Węże, zraszacze, armatura wodna, zestawy do podlewania, konewki w różnych wariantach kolorystycznych.

Zobacz więcej

Agrowłókniny, agrotkaniny

Wytrzymałe i przepuszczalne tkaniny, mające wiele zastosowań w ogrodzie. Mogą służyć zarówno do ściółkowania, jak i do ochrony krzewów oraz upraw warzywnych przed śniegiem, mrozem, słońcem.

Zobacz więcej

Donice ozdobne

Doniczki ozdobne do wykorzystania w domu, ogrodzie, tarasach i balkonach. Wykonane z tworzyw sztucznych i naturalnych, dostępne w wielu różnych rozmiarach i stylach.

Zobacz więcej

Narzędzia i sprzęt do ogrodu

Szpadle, łopaty, grabki, widły, kosze na liście, rękawice ochronne, taczki, konewki, wiaderka, siekiery, sekatory, opryskiwacze, odzież ochronna. Poznaj ofertę wysokiej jakości narzędzi do ogrodu.

Zobacz więcej

Nasiona kwiatów i warzyw

Certyfikowane nasiona warzyw, kwiatów, ziół, nasiona rośliny egzotycznych, nasiona na kiełki, mieszanki kwiatów, mieszanki roślin miododajnych, doniczki do rozsad oraz akcesoria do wysiewu.

Zobacz więcej