0
Sprawdź!

Świerk biały 'Piccolo'

  • Dostępność: 76 sztuk
  • Doniczka: 2-litrowa
  • Wiek: 3 lata
  • Wysokość: 15 cm

  • 16,00 złWiek sadzonki:
2 lata
Doniczka:
2-litrowa
Wysokość:
15 cm
swierk piccolo
zdjęcie wykonane w sierpniu

Dobrze ukorzenione, zdrowe sadzonki dają gwarancję przyjęcia i szybkiego wzrostu. Jako wieloletni producenci roślin przykładamy dużą wagę do jakości bryły korzeniowej oferowanych przez nas sadzonek.

ukorzenione sadzonki

Sadzonki w zależności od pory roku mogą być pozbawione liści, wybarwione, przycięte, itp. Rośliny zaopatrzone są w etykiety z nazwą (lub kolorowe etykiety ze zdjęciem). Wysokość sadzonek podawana jest w przybliżeniu. Więcej informacji w regulaminie.

 

Karłowa odmiana świerka białego o pokroju stożkowym, wyselekcjonowanego z odmiany 'Conica'. Rośnie powoli, w wieku 10 lat osiągając około 0,8 m wysokości. Tworzy gęsty, zwarty, regularny stożek. Igły w kolorze soczyście zielonym, delikatne w dotyku, bardzo gęsto oplatają pędy.

Krzew ma niewielkie wymagania glebowe - rośnie na większości żyznych gleb ogrodowych. Najlepiej rośnie na stanowisku słonecznym, aczkolwiek z powodzeniem można posadzić go w półcieniu. Cechuje się bardzo dobrą mrozoodpornością (strefa 5a), jednak młode rośliny w pierwszym roku po posadzeniu zaleca się okryć na zimę.

Idealnie nadaje się na rabaty, wrzosowiska i skalniaki, sadzony w towarzystwie innych karłowych roślin. Może być również z powodzeniem uprawiany w donicy.

Napisz opinię

Uwaga: HTML nie jest dopuszczony!
    Zła           Dobra

Produkty powiązane