Zamówienia tel. oraz email:
0
Koszyk
0,00 zł
Świerk biały Blue Planet Sport

Świerk biały Blue Planet Sport

Picea glauca 'Blue Planet Sport'

  • 28,00 zł

  • Netto: 25,93 zł
  • Zaloguj się, aby otrzymać 28 punktów lojalnościowych za zakup tego produktu.


Wiek sadzonki
3 lata
Pojemnik
2-litrowy
Wysokość
10-20 cm

Paszport roślin /
Plant passport

APicea
BPL-24/04/6437
CA
DPL
Świerk biały Blue Planet Sport
wygląd sadzonek w marcu
Dobrze ukorzenione, zdrowe sadzonki to podstawa sukcesu w uprawie. Oferowane przez nas rośliny i nasiona podlegają regularnej ścisłej kontroli jakości oraz kontroli zdrowotnej przeprowadzanej przez wykwalifikowane osoby z Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa.

Ważne! Wygląd sadzonek może się różnić od przedstawionego zdjęcia w zależności od pory roku. Wiosną większość bylin jest pozbawiona części nadziemnej. Wysokość sadzonek podawana jest w przybliżeniu. Na potrzeby transportu zbyt długie pędy mogą zostać przycięte. Rośliny zaopatrzone są w etykiety z nazwą lub kolorowe etykiety ze zdjęciem. Więcej informacji w regulaminie.

Świerk biały "Blue Planet Sport" to bardzo karłowa odmiana o zwartym, kulistym pokroju i gęsto ułożonych, niebieskoszarych igłach. Z wiekiem może rozrastać się na boki przybierając kształt płaskokulisty. Igły są krótkie (nie przekraczają 2 cm długości), twarde, słabo kłujące, srebrzysto-niebieskie. Rośnie powoli, przyrost roczny wynosi 1-2 cm, w wieku 10 lat osiąga zaledwie 20 cm wysokości i 25 cm szerokości. Starem kilkunasto lub kilkudziesięcio-letnie egzemplarze dorastają do 60 cm, przy średnicy do 1 m. Odmiana uzyskana w Niemczech jako sport odmiany 'Echiniformis'.

Odmiana polecana do sadzenia w małych ogrodach przydomowych, na skalniakach oraz w alpinariach. Ze względu na niewielkie rozmiary i powolny wzrost nadaje się również do uprawy w donicy.

Stanowisko i uprawa

Roślina o przeciętnych wymaganiach glebowych, rośnie dobrze na większości żyznych lub średnio żyznych gleb ogrodowych. Lubi stanowiska słoneczne, ale może rosnąć również w lekko zacienionych. Tak jak inne odmiany świerka białego, może być atakowany przez przędziorki, zwłaszcza w trakcie suchego i gorącego lata. W przypadku zauważenia przędziorków wykonujemy doraźny oprysk odpowiednim preparatem.

Nazwa łacińskaPicea glauca 'Blue Planet Sport'
Pokrójpółkulisty
Docelowa wysokość0,5 m
Tempo wzrosturoślina wolnorosnąca (karłowa)
Kolor liści/igiełszare, niebieskawe, srebrzyste
Stanowiskosłoneczne, półcieniste
Wymagania glebowegleba przeciętna ogrodowa, umiarkowanie wilgotna, odczyn lekko kwaśny
Mrozoodporność-32 °C
Zimozielonośćtak
Zastosowanieogrody przydomowe, ogrody skalne, ogrody wrzosowiskowe, pojemniki, w grupach

Napisz opinię

Produkty powiązane