Zamówienia tel. oraz email:
0
Koszyk
0,00 zł
Świerk kłujący Białobok
Świerk kłujący BiałobokŚwierk kłujący BiałobokŚwierk kłujący BiałobokŚwierk kłujący BiałobokŚwierk kłujący Białobok

Świerk kłujący Białobok

Picea pungens 'Białobok'

  • Dostępność: niedostępny
  • 95,00 zł

  • Netto: 87,96 zł
  • Zaloguj się, aby otrzymać 95 punktów lojalnościowych za zakup tego produktu.

Produkt jest chwilowo niedostępny
Przepraszamy, produkt który oglądasz jest chwilowo niedostępny z powodu wyczerpania dostępnej ilości sztuk. Być może spodobają Ci się podobne produkty, które proponujemy poniżej:
Wiek sadzonki
4 lata
Pojemnik
5-litrowy
Wysokość
20-40 cm

Paszport roślin /
Plant passport

APicea
BPL-24/04/6437
CA
DPL
Świerk kłujący Białobok
wygląd sadzonek w maju
Dobrze ukorzenione, zdrowe sadzonki to podstawa sukcesu w uprawie. Oferowane przez nas rośliny i nasiona podlegają regularnej ścisłej kontroli jakości oraz kontroli zdrowotnej przeprowadzanej przez wykwalifikowane osoby z Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa.

Ważne! Wygląd sadzonek może się różnić od przedstawionego zdjęcia w zależności od pory roku. Wiosną większość bylin jest pozbawiona części nadziemnej. Wysokość sadzonek podawana jest w przybliżeniu. Na potrzeby transportu zbyt długie pędy mogą zostać przycięte. Rośliny zaopatrzone są w etykiety z nazwą lub kolorowe etykiety ze zdjęciem. Więcej informacji w regulaminie.

Bardzo ładna, polska odmiana świerka kłującego. Rośnie wolno, osiągając około 2 m wysokości po 10 latach. Pokrój początkowo nieregularny, półkulisty, po kilku latach wytwarza przewodnik i formuje szeroki stożek. Docelowo osiąga około 3 m wysokości. Pędy poziomo odchodzące od przewodnika, sztywne, pokryte promieniście srebrno-niebieskimi igłami. Młode przyrosty mają oryginalny, biało-żółty kolor, pięknie kontrastujący z niebieską barwą starych igieł. Najlepiej wygląda sadzony pojedynczo lub w małych grupach w dużych ogrodach przydomowych.

Stanowisko i uprawa

Krzew ma niewielkie wymagania glebowe - rośnie na większości żyznych, lekko kwaśnych gleb ogrodowych. Najlepiej rośnie na stanowisku słonecznym, aczkolwiek z powodzeniem można posadzić go również w półcieniu. Jest praktycznie całkowicie mrozoodporny, przetrwa każdą surową zimę.

Nazwa łacińskaPicea pungens 'Białobok'
Pokrójszerokostożkowy
Docelowa wysokośćod 3 do 5 m
Tempo wzrosturoślina karłowa, wolno rosnąca
Kolor liści/igiełmłode igły kremowo białe, starsze igły szare, niebieskawe
Stanowiskosłoneczne
Wymagania glebowepodłoże umiarkowanie wilgotne, gleba próchniczna, przeciętna ogrodowa, odczyn lekko kwaśny, roślina tolerancyjna
Mrozoodporność-34 °C
Zimozielonośćtak
Zastosowanieogródki przydomowe, nasadzenia grupowe, rabaty, pojedynczo w eksponowanym miejscu

Napisz opinię