Zamówienia tel. oraz email:
0
Koszyk
0,00 zł
  • Róża parkowa Mathilde Renaissance®
  • Róża parkowa Mathilde Renaissance®
  • Róża parkowa Mathilde Renaissance®
  • Róża parkowa Mathilde Renaissance®

Róża parkowa Mathilde Renaissance®

Rosa Mathilde Renaissance® 'Poulren026' PBR

  • Dostępność: niedostępny
  • 38,00 zł

  • Netto: 35,19 zł
  • Cena w punktach: 950
  • Zaloguj się, aby otrzymać 35 punktów lojalnościowych za zakup tego produktu.

Produkt jest chwilowo niedostępny
Przepraszamy, produkt który oglądasz jest chwilowo niedostępny z powodu wyczerpania dostępnej ilości sztuk. Być może spodobają Ci się podobne produkty, które proponujemy poniżej:
Dobrze ukorzenione, zdrowe sadzonki dają gwarancję przyjęcia i szybkiego wzrostu. Jako wieloletni producenci roślin przykładamy dużą wagę do jakości bryły korzeniowej oferowanych przez nas sadzonek.

Sadzonki w zależności od pory roku mogą być pozbawione liści, wybarwione, przycięte, itp. Rośliny zaopatrzone są w etykiety z nazwą (lub kolorowe etykiety ze zdjęciem). Wysokość sadzonek podawana jest w przybliżeniu. Więcej informacji w regulaminie.

Nasz sklep jest wpisany do rejestru producentów roślin w Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa, co oznacza, że oferowane przez nas rośliny i nasiona podlegają ścisłej kontroli jakości oraz kontroli zdrowotnej przeprowadzanej przez wykwalifikowane osoby.

Róża parkowa z serii Renaissance ® – kolekcji róż duńskiej firmy Poulsen Roser A/S. Róża parkowa, wielkokwiatowa, osiągająca około 1,5 m wysokości przy 1,2 m szerokości. Pokrój krzaczasty, pędy sztywne, wyprostowane. Liście ciemnozielone, błyszczące. Wytwarza duże, półpełne, intensywnie pachnące kwiaty w kolorze morelowym o średnicy 10-15 cm. Ich efektowny wygląd oraz intensywna woń są największym atutem krzewu. Kwitnie obficie od czerwca, powtarzając kwitnienie aż do późnej jesieni. Odmiana zdrowa, o niewielkich wymaganiach glebowych. Polecana do barwnych kompozycji rabatowych z innymi różami, a także pojedynczo na stanowiska eksponowane.

Warunki uprawy: róża preferuje stanowisko słoneczne, najlepiej rośnie na glebie umiarkowanie wilgotnej, żyznej, o odczynie lekko kwaśnym lub neutralnym. Podlewając róże powinniśmy pamiętać, aby nie kierować strumienia wody na liście, tylko bezpośrednio na glebę wokół rośliny. Mokre liście są bardziej podatne na choroby grzybowe. Cięcie wykonujemy wiosną, po ustąpieniu przymrozków, przycinamy nad 5-8 oczkiem nad ziemią. Nawozimy od maja do lipca stosując nawóz przeznaczony do róż lub nawóz uniwersalny. W przypadku wykrycia choroby lub szkodników stosujemy odpowiedni oprysk. Przed zimą usypujemy wokól korzeni kopczyk o wysokości ok. 20 cm.

Nazwa łacińskaRosa Mathilde Renaissance® 'Poulren026' PBR
Pokrójkrzaczasty, róża parkowa
Docelowa wysokość1,5 m
Tempo wzrostuwzrost typowy dla gatunku
Kolor liści/igiełciemnozielone
Barwa kwiatówmorelowy
Kwitnienieczerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień
Stanowiskosłoneczne, półcieniste
Wymagania glebowepodłoże umiarkowanie wilgotne, próchniczne, odczyn lekko kwaśny
Mrozoodporność-20 °C
Zimozielonośćnie
HodowcaPoulsen Roser A/S
Zastosowanieżywopłot, nasadzenia grupowe. soliter, kwiaty cięte
Informacje dodatkoweintensywnie pachnące kwiaty

Napisz opinię

Szukasz najpiękniejszych róż?

Sprawdź inne odmiany z naszej oferty

Zobacz