Zamówienia tel. oraz email:
0
Koszyk
0,00 zł
  • Wiśnia piłkowana Amanogawa KOLUMNOWA
  • Wiśnia piłkowana Amanogawa KOLUMNOWA
  • Wiśnia piłkowana Amanogawa KOLUMNOWA
  • Wiśnia piłkowana Amanogawa KOLUMNOWA
  • Wiśnia piłkowana Amanogawa KOLUMNOWA
  • Wiśnia piłkowana Amanogawa KOLUMNOWA

Wiśnia piłkowana Amanogawa KOLUMNOWA

Prunus serrulata 'Amanogawa'

  • 79,00 zł

  • Netto: 73,15 zł
  • Cena w punktach: 1975
  • Zaloguj się, aby otrzymać 73 punktów lojalnościowych za zakup tego produktu.


Dobrze ukorzenione, zdrowe sadzonki dają gwarancję przyjęcia i szybkiego wzrostu. Jako wieloletni producenci roślin przykładamy dużą wagę do jakości bryły korzeniowej oferowanych przez nas sadzonek.

Sadzonki w zależności od pory roku mogą być pozbawione liści, wybarwione, przycięte, itp. Rośliny zaopatrzone są w etykiety z nazwą (lub kolorowe etykiety ze zdjęciem). Wysokość sadzonek podawana jest w przybliżeniu. Więcej informacji w regulaminie.

Nasz sklep jest wpisany do rejestru producentów roślin w Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa, co oznacza, że oferowane przez nas rośliny i nasiona podlegają ścisłej kontroli jakości oraz kontroli zdrowotnej przeprowadzanej przez wykwalifikowane osoby.

Niewielkie drzewo ozdobne o zwartym, kolumnowym pokroju, jedna z najładniejszych ozdobnych o odmian wiśni piłkowanej. Dorasta do 4-7 m wysokości i 1-2 m szerokości. Liście zielone, błyszczące, jesienią przebarwiają się na żółto-pomarańczowo, na zimę opadają. Kwiaty pojawiają się w maju, są jasnoróżowe, półpełne, delikatnie pachnące, o średnicy ok. 4 cm, zebrane w zwisające bukiety, obficie pokrywają wszystkie pędy. Odmiana ze względu na swój kompaktowy pokrój świetnie sprawdzi się w małych ogrodach, gdzie nie ma miejsca na duże kwitnące drzewa. Jest również wykorzystywane do tworzenia szpalerów, obsadzania alejek, obowiązkowa pozycja w ogrodach w stylu orientalnym.

Stanowisko i uprawa

Wiśnia piłkowana nie jest gatunkiem trudnym w uprawie. Preferuje stanowisko słoneczne lub lekko zacienione, osłonięte od wiatru. Najlepiej rośnie na glebie żyznej, próchnicznej i dostatecznie wilgotnej, jednakże gleby bardziej suche i piaszaczyste również nie będą stanowić problemu. Roślina tolerancyjna w stosunku do pH podłoża. Cechuje się dobrą mrozoodpornością (strefa 6), ale w szczególnie surowe zimy może przemarzać. 

Wiśnia piłkowana nie jest kapryśna i trudna w utrzymaniu. Najładniej kwitnie na  stanowisku słonecznym lub lekko zacienionym, osłoniętym od wiatrów. Choć poleca się ją sadzić w glebie żyznej, próchnicznej i wilgotnej, daje sobie radę, gdy podłoże jest suche i piaszczyste, choć rośnie wówczas trochę wolniej. Odczyn podłoża nie ma wpływu na rozwój drzewa.

Nazwa łacińskaPrunus serrulata 'Amanogawa'
Pokrójkolumnowy
Tempo wzrostuwzrost typowy dla gatunku
Kolor liści/igiełzielone, jesienią żółtopomarańczowe
Barwa kwiatówróżowe, jasnoróżowe
Kwitnieniemaj
Stanowiskosłoneczne
Wymagania glebowegleba przeciętna ogrodowa, próchniczna, umiarkowanie wilgotna, roślina tolerancyjna w stosunku do pH
Zimozielonośćnie
Zastosowanieogródki przydomowe, drzewo alejowe, nasadzenia miejskie, ogrody w stylu orientalnym, szpaler

Napisz opinię

Produkty powiązane