Zamówienia tel. oraz email:
0
Koszyk
0,00 zł

Świerk serbski Pevé Tijn

Picea omorika 'Pevé Tijn'

  • 250,00 zł

  • Netto: 231,48 zł
  • Cena w punktach: 6250
  • Zaloguj się, aby otrzymać 231 punktów lojalnościowych za zakup tego produktu.

Przedsprzedaż

Produkt w przedsprzedaży, wysyłka realizowana od: 2022-03-14.


Dobrze ukorzenione, zdrowe sadzonki dają gwarancję przyjęcia i szybkiego wzrostu. Jako wieloletni producenci roślin przykładamy dużą wagę do jakości bryły korzeniowej oferowanych przez nas sadzonek.

ukorzenione sadzonki

Sadzonki w zależności od pory roku mogą być pozbawione liści, wybarwione, przycięte, itp. Rośliny zaopatrzone są w etykiety z nazwą (lub kolorowe etykiety ze zdjęciem). Wysokość sadzonek podawana jest w przybliżeniu. Więcej informacji w regulaminie.

Nasz sklep jest wpisany do rejestru producentów roślin w Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa, co oznacza, że oferowane przez nas rośliny i nasiona podlegają ścisłej kontroli jakości oraz kontroli zdrowotnej przeprowadzanej przez wykwalifikowane osoby.

Karłowy świerk o zwartym, kulistym / szeroko stożkowym pokroju, osiągający w wieku 10 lat około 70 cm średnicy. Pędy krótkie i gęsto ułożone, igły o długości 5-10 mm, młode przyrosty barwy złocistej. Starsze igły z wierzchu żółto-zielone, a pod spodem srebrzyste, co daje ciekawy efekt wielobarwności. Odmiana polecana do sadzenia w małych ogrodach przydomowych, na rabatach, na skalniakach, wrzosowiskach, jako soliter, a także do uprawy w donicy.

Krzew ma niewielkie wymagania glebowe - rośnie na większości żyznych, umiarkowanie wilgotnych, lekko kwaśnych gleb ogrodowych. powinien być sadzony na stanowisku półcienistym, ponieważ latem w pełnym słońcu młode igły mogą ulegać poparzeniom i brązowieć. W naszym klimecie jest całkowicie mrozoodporny, przetrwa każdą surową zimę.

Nazwa łacińska Picea omorika 'Pevé Tijn'
Pokrój kulisty, szerokostożkowy
Docelowa wysokość do 1 m
Tempo wzrostu roślina karłowa, wolno rosnąca
Kolor liści/igieł młode igły złociste, starsze igły szare, niebieskawe, srebrzyste
Stanowisko półcieniste
Wymagania glebowe podłoże umiarkowanie wilgotne, gleba próchniczna, przeciętna ogrodowa, odczyn lekko kwaśny, roślina tolerancyjna
Mrozoodporność -34 °C
Zimozieloność tak
Zastosowanie ogródki przydomowe, rabaty, skalniaki, wrzosowiska, uprawa w pojemniku

Napisz opinię

Produkty powiązane

Mogą Ci się przydać

Krzewy ozdobne i owocowe

Sadzonki krzewów ozdobnych, owocowych, sadzonki borówki, krzewy na żywopłot, hortensje bukietowe, berberysy, tuje na szpalery, jałowce płożące to tylko część asortymentu.

Zobacz więcej

Nawozy wieloskładnikowe

Nawozy mineralne w formie posypowej lub płynnej do każdego rodzaju roślin ozdobnych, owocowych oraz warzyw. Nawozy BIO organiczne na bazie obornika kurzego i bydlęcego.

Zobacz więcej

Podłoża do roślin

Specjalistyczne oraz uniwersalne podłoża ogrodnicze, czyli tzw. ziemia ogrodowa to ważny element uprawy roślin. Odpowiednie podłoże zapewnia optymalne warunki do rozwoju roślin.

Zobacz więcej

Trawnik z nasion

Mieszanki najlepszych gatunków traw ozdobnych, charakteryzujące się niezwykłymi walorami estetycznymi. Sprawdź nasze nowości: trawnik regeneracyjny, GREEN SPRINTER, trawnik KWIATOWY i wiele innych.

Zobacz więcej

Podlewanie ogrodu

Na sucho nic nie urośnie! Sprawdź szeroką ofertę narzędzi do nawadniania ogrodu. Węże, zraszacze, armatura wodna, zestawy do podlewania, konewki w różnych wariantach kolorystycznych.

Zobacz więcej

Agrowłókniny, agrotkaniny

Wytrzymałe i przepuszczalne tkaniny, mające wiele zastosowań w ogrodzie. Mogą służyć zarówno do ściółkowania, jak i do ochrony krzewów oraz upraw warzywnych przed śniegiem, mrozem, słońcem.

Zobacz więcej

Donice ozdobne

Doniczki ozdobne do wykorzystania w domu, ogrodzie, tarasach i balkonach. Wykonane z tworzyw sztucznych i naturalnych, dostępne w wielu różnych rozmiarach i stylach.

Zobacz więcej

Narzędzia i sprzęt do ogrodu

Szpadle, łopaty, grabki, widły, kosze na liście, rękawice ochronne, taczki, konewki, wiaderka, siekiery, sekatory, opryskiwacze, odzież ochronna. Poznaj ofertę wysokiej jakości narzędzi do ogrodu.

Zobacz więcej

Nasiona kwiatów i warzyw

Certyfikowane nasiona warzyw, kwiatów, ziół, nasiona rośliny egzotycznych, nasiona na kiełki, mieszanki kwiatów, mieszanki roślin miododajnych, doniczki do rozsad oraz akcesoria do wysiewu.

Zobacz więcej