Zamówienia tel. oraz email:
0
Koszyk
0,00 zł
Trzcinnik ostrokwiatowy Karl Foerster
Trzcinnik ostrokwiatowy Karl FoersterTrzcinnik ostrokwiatowy Karl FoersterTrzcinnik ostrokwiatowy Karl FoersterTrzcinnik ostrokwiatowy Karl FoersterTrzcinnik ostrokwiatowy Karl FoersterTrzcinnik ostrokwiatowy Karl Foerster

Trzcinnik ostrokwiatowy Karl Foerster

Calamagrostis ×acutiflora 'Karl Foerster'

  • 12,99 zł

  • Netto: 12,03 zł
  • Zaloguj się, aby otrzymać 12 punktów lojalnościowych za zakup tego produktu.


Wiek sadzonki
2 lata
Pojemnik
0,5-litrowy
Wysokość
20-30 cm

Paszport roślin /
Plant passport

ACalamagrostis
BPL-24/04/6437
CA
DPL
Trzcinnik ostrokwiatowy Karl Foerster
wygląd sadzonek w czerwcu
Dobrze ukorzenione, zdrowe sadzonki to podstawa sukcesu w uprawie. Oferowane przez nas rośliny i nasiona podlegają regularnej ścisłej kontroli jakości oraz kontroli zdrowotnej przeprowadzanej przez wykwalifikowane osoby z Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa.

Ważne! Wygląd sadzonek może się różnić od przedstawionego zdjęcia w zależności od pory roku. Wiosną większość bylin jest pozbawiona części nadziemnej. Wysokość sadzonek podawana jest w przybliżeniu. Na potrzeby transportu zbyt długie pędy mogą zostać przycięte. Rośliny zaopatrzone są w etykiety z nazwą lub kolorowe etykiety ze zdjęciem. Więcej informacji w regulaminie.

Wieloletnia, efektowna trawa ozdobna tworząca duże kępy. Dorasta do ok. 1 m, przy średnicy ok. 60 cm, podczas kwitnienia kwiatostany mogą osiągać wysokość 1,8 m. Liście zielone, wąskie, sztywne, delikatnie wygięte, jesienią zmieniają barwę na żółto-beżową. Kwiatostany wiechowate, na początku kwitnienia czerwonobrązowe, później beżowo-żółte, pojawiają się od czerwca do sierpnia. Wygląda efektownie nie tylko latem, ale również zimą, gdy liście są pokryte szronem.

Trzcinnik to roślina łatwa w uprawie. Preferuje gleby przepuszczalne, umiarkowanie wilgotne. Najlepiej rośnie na stanowiskach słonecznych lub lekko zacienionych. Roślina polecana do ogrodów przydomowych, na rabaty, do kompozycji naturalistycznych, a także do uprawy w pojemniku. Gęstość sadzenia 7 szt/m2. Kwiatostany znakomicie nadają się na żywe lub suche bukiety.

Nazwa łacińskaCalamagrostis ×acutiflora 'Karl Foerster'
Pokrójtrawa, kępiasty
Docelowa wysokośćod 1 do 2 m
Tempo wzrostuwzrost typowy dla gatunku
Kolor liści/igiełciemnozielone
Barwa kwiatówbeżowe
Kwitnieniesierpień, wrzesień, październik
Stanowiskosłoneczne, półcieniste
Wymagania glebowegleba próchniczna, gliniasta, umiarkowanie wilgotna, roślina tolerancyjna w stosunku do pH
Mrozoodporność-33 °C
Zastosowanieogrody przydomowe, rabaty, parki, kompozycje naturalistyczne, nasadzenia grupowe, soliter, do uprawy w donicy, kwiaty cięte, suche bukiety

Napisz opinię

Produkty powiązane