Zamówienia tel. oraz email:
0
Koszyk
0,00 zł
  • Tawułka Arendsa Diamant
  • Tawułka Arendsa Diamant
  • Tawułka Arendsa Diamant
  • Tawułka Arendsa Diamant
  • Tawułka Arendsa Diamant

Tawułka Arendsa Diamant

Astilbe Arendsii 'Diamant'

  • 19,99 zł

  • Netto: 18,51 zł
  • Cena w punktach: 499
  • Zaloguj się, aby otrzymać 18 punktów lojalnościowych za zakup tego produktu.


Dobrze ukorzenione, zdrowe sadzonki dają gwarancję przyjęcia i szybkiego wzrostu. Jako wieloletni producenci roślin przykładamy dużą wagę do jakości bryły korzeniowej oferowanych przez nas sadzonek.

Sadzonki w zależności od pory roku mogą być pozbawione liści, wybarwione, przycięte, itp. Rośliny zaopatrzone są w etykiety z nazwą (lub kolorowe etykiety ze zdjęciem). Wysokość sadzonek podawana jest w przybliżeniu. Więcej informacji w regulaminie.

Nasz sklep jest wpisany do rejestru producentów roślin w Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa, co oznacza, że oferowane przez nas rośliny i nasiona podlegają ścisłej kontroli jakości oraz kontroli zdrowotnej przeprowadzanej przez wykwalifikowane osoby.

Wieloletnia bylina o efektownych kwiatach i kępiastym pokroju. Dorasta do 70 cm wysokości. Liście pierzaste, barwy ciemnozielonej, wiosną czerwonawe. Kwiaty białe, zebrane w duże wiechowate kwiatostany. Kwitnie latem, w lipcu i sierpniu. Odmiana polecana do sadzenia w ogrodach przydomowych w kompozycjach naturalistycznych z innymi bylinami, na rabatach, w grupach po kilka lub kilkadziesiąt sztuk. Gęstość sadzenia: 7 szt/m2. Można również uprawiać w donicy.

Tawułka nie toleruje suszy - powinna być sadzona na glebach żyznych i stale wilgotnych, na półcienistym lub cienistym. Posadzona na glebie przepuszczalnej i stale wilgotnej znosi również pełne nasłonecznienie. Latem należy pamiętać o regularnym podlewaniu. Przekwitające kwiatostany należy usuwać, a jesienią po kwitnieniu powinno się nisko przyciąć wszystkie pędy tuż przy ziemi - cięcie wzmocni karpę i pomoże jej lepiej przezimować. Na zimę warto usypać wokół karpy kopczyk z kory lub torfu. Wiosną przed wypuszczeniem pędów zasilamy roślinę nawozem organicznym (obornik, kompost) lub odpowiednim nawozem mineralnym.

Nazwa łacińskaAstilbe Arendsii 'Diamant'
Pokrójkępiasty
Docelowa wysokość70 cm
Tempo wzrostuwzrost typowy dla gatunku
Kolor liści/igiełciemnozielone
Barwa kwiatówbiałe
Kwitnienielipiec, sierpień
Stanowiskopółcieniste, cieniste
Wymagania glebowegleba żyzna, próchniczna, stale wilgotna, odczyn lekko kwaśny
Mrozoodporność-20 °C (strefa 6 USDA)
Zimozielonośćnie
Zastosowanieogrody przydomowe, rabaty, parki, kompozycje naturalistyczne, nasadzenia grupowe, uprawa w donicy

Napisz opinię

Produkty powiązane