Zamówienia tel. oraz email:
0
Koszyk
0,00 zł
Świerk pospolity Will's Zwerg
Świerk pospolity Will's ZwergŚwierk pospolity Will's ZwergŚwierk pospolity Will's ZwergŚwierk pospolity Will's Zwerg

Świerk pospolity Will's Zwerg

Picea abies 'Will's Zwerg'

  • 30,00 zł

  • Netto: 27,78 zł
  • Zaloguj się, aby otrzymać 30 punktów lojalnościowych za zakup tego produktu.


Wiek sadzonki
3 lata
Pojemnik
3-litrowy
Wysokość
20-30 cm

Paszport roślin /
Plant passport

APicea
BPL-24/04/6437
CA
DPL
Świerk pospolity Will's Zwerg
wygląd sadzonek w maju
Dobrze ukorzenione, zdrowe sadzonki to podstawa sukcesu w uprawie. Oferowane przez nas rośliny i nasiona podlegają regularnej ścisłej kontroli jakości oraz kontroli zdrowotnej przeprowadzanej przez wykwalifikowane osoby z Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa.

Ważne! Wygląd sadzonek może się różnić od przedstawionego zdjęcia w zależności od pory roku. Wiosną większość bylin jest pozbawiona części nadziemnej. Wysokość sadzonek podawana jest w przybliżeniu. Na potrzeby transportu zbyt długie pędy mogą zostać przycięte. Rośliny zaopatrzone są w etykiety z nazwą lub kolorowe etykiety ze zdjęciem. Więcej informacji w regulaminie.

Karłowa, wolno rosnąca odmiana świerka pospolitego. Pokrój gęsty, w kształcie regularnego stożka, pędy boczne regularnie ułożone wokół pędu przewodniego. Średni roczny przyrost to około 10-15 cm, w wieku 10 lat osiąga 1,2 m wysokości, a po bardzo długim czasie może dorastać do 2-3 m. Młode igły jasnozielone, starsze w kolorze ciemnozielonym. Są krótkie, sztywne, gęsto ułożone wokół pędów. Odmiana ze względu na swoje kompaktowe wymiary i powolny wzrost polecana do małych ogrodów, na skalniaki, wrzosowiska, rabaty, do nasadzeń grupowych z innymi świerkami, a także do uprawy w pojemniku na tarasie lub balkonie.

Stanowisko i uprawa

Świerk pospolity 'Will's Zwerg' ma niewielkie wymagania uprawowe - rośnie na większości żyznych gleb ogrodowych, gliniasto-piaszczystych, próchnicznych, lekko kwaśnych, o umiarkowanej wilgotności. Najlepiej rośnie na stanowisku słonecznym, jednak z powodzeniem można uprawiać go w miejscach bardziej zacienionych. Jest w pełni mrozoodporny, natomiast źle znosi suche i zanieczyszczone powietrze.

Nazwa łacińskaPicea abies 'Will's Zwerg'
Pokrójstożkowy
Docelowa wysokość1-2 m
Tempo wzrosturoślina wolnorosnąca (karłowa)
Kolor liści/igiełjasnozielone, ciemnozielone
Stanowiskosłoneczne, półcieniste
Wymagania glebowegleba próchniczna, piaszczysto-gliniasta, umiarkowanie wilgotna, odczyn lekko kwaśny
Mrozoodporność-31 °C
Zimozielonośćtak
Zastosowanieogrody przydomowe, ogrody skalne, ogrody wrzosowiskowe, pojemniki, w grupach

Napisz opinię

Produkty powiązane