Zamówienia tel. oraz email:
0
Koszyk
0,00 zł
Świerk biały Dendrofarma Gold PBR
Świerk biały Dendrofarma Gold PBRŚwierk biały Dendrofarma Gold PBR

Świerk biały Dendrofarma Gold PBR

Picea glauca 'Dendrofarma Gold' PBR

  • 35,00 zł

  • Netto: 32,41 zł
  • Zaloguj się, aby otrzymać 35 punktów lojalnościowych za zakup tego produktu.


Wiek sadzonki
3 lata
Pojemnik
2-litrowy
Wysokość
15-20 cm

Paszport roślin /
Plant passport

APicea
BPL-24/04/6437
CA
DPL
Świerk biały Dendrofarma Gold PBR
wygląd sadzonek w maju
Dobrze ukorzenione, zdrowe sadzonki to podstawa sukcesu w uprawie. Oferowane przez nas rośliny i nasiona podlegają regularnej ścisłej kontroli jakości oraz kontroli zdrowotnej przeprowadzanej przez wykwalifikowane osoby z Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa.

Ważne! Wygląd sadzonek może się różnić od przedstawionego zdjęcia w zależności od pory roku. Wiosną większość bylin jest pozbawiona części nadziemnej. Wysokość sadzonek podawana jest w przybliżeniu. Na potrzeby transportu zbyt długie pędy mogą zostać przycięte. Rośliny zaopatrzone są w etykiety z nazwą lub kolorowe etykiety ze zdjęciem. Więcej informacji w regulaminie.

Polska odmiana świerka białego o złocistożółtych przyrostach i kulistym pokroju. Rośnie powoli, dorastając w wieku 10 lat do zaledwie 30 cm wysokości, rocznie przyrasta 1-2 cm. Nie zawiązuje szyszek i nie wytwarza przewodnika. Pędy cienkie i krótkie, gęsto pokryte krótkimi igłami, miękkimi w dotyku. Młode igły mają charakterystyczną złocisto-żółtą barwę, przez co w okresie wiosennym świerk ten wygląda bardzo ciekawie i kontrastowo na tle innych zielonych roślin. Igły wraz z wiekiem stopniowo zielenieją. Świerk ten świetnie sprawdzi się na rabatach, wrzosowiskach, w ogrodach skalnych i małych ogrodach przydomowych, posadzony w towarzystwie innych karłowych iglaków. Może być również uprawiany w donicy.

Stanowisko i uprawa

Świerk biały rośnie dobrze na glebach zasobnych w składniki pokarmowe, przepuszczalnych i wilgotnych, o pH od lekko kwaśnego do obojętnego. Stanowisko słoneczne lub półcieniste. Odmiana odporna na mróz (strefa 5a), jednak w przypadku bezśnieżnych zim zaleca się okrycie, aby nie dopuścić do wysychania igieł. Częstym szkodnikiem świerków białych jest przędziorek sosnowiec (malutki czerwony pajęczak). Skutkiem jego żerowania może być żółknięcie i opadanie igieł w trakcie wegetacji. W przypadku zauważenia objawów żerowania należy przeprowadzić oprysk jednym z preparatów do zwalczania przędziorków.

Nazwa łacińskaPicea glauca 'Dendrofarma Gold' PBR
Pokrójkulisty
Docelowa wysokość20-40 cm
Tempo wzrosturoślina wolnorosnąca (karłowa)
Kolor liści/igiełjasnozielone / młode przyrosty złociste
Stanowiskosłoneczne, półcieniste
Wymagania glebowegleba przeciętna ogrodowa, umiarkowanie wilgotna, odczyn lekko kwaśny do obojętnego
Mrozoodporność-28 °C (strefa 5A wg. USDA)
Zimozielonośćtak
Zastosowanieogrody przydomowe, ogrody skalne, ogrody wrzosowiskowe, ogrody orientalne, rabaty, pojemniki, w grupach

Napisz opinię

Produkty powiązane