0
Sprawdź!

Świerk biały 'Rainbow's End'

  • Dostępność: 181 sztuk

  • 12,00 złWybierz wiek sadzonki:

Dobrze ukorzenione, zdrowe sadzonki dają gwarancję przyjęcia i szybkiego wzrostu. Jako wieloletni producenci roślin przykładamy dużą wagę do jakości bryły korzeniowej oferowanych przez nas sadzonek.

ukorzenione sadzonki

Sadzonki w zależności od pory roku mogą być pozbawione liści, wybarwione, przycięte, itp. Rośliny zaopatrzone są w etykiety z nazwą (lub kolorowe etykiety ze zdjęciem). Wysokość sadzonek podawana jest w przybliżeniu. Więcej informacji w regulaminie.

 

Świerk 'Rainbow's End' to bardzo ciekawa odmiana o gęstym, stożkowym pokroju, przypominająca odmianę 'Conica'. Od tej odmiany różni się jednak młodymi przyrostami koloru żółtego, które pojawiają się latem. Rośnie jako naturalny stożek, osiągając wysokość po 10 latach około 1 m wysokości oraz 0,6 m szerokości podstawy. Rośnie zatem bardzo powoli, ale nie jest drzewkiem karłowym - jego docelowa wysokość to około 2-3 m (po kilkudziesięciu latach).

Jego najbardziej dekoracyjnym atutem są krótkie i miękkie, młode igły, które w ciągu roku zmieniają barwę. Pierwszy, wiosenny przyrost jest jasnozielony, a letni - żółty. Jesienią żółta barwa przechodzi ponownie w zieleń i upodabnia roślinę do zwykłych świerków. 

Krzew ma niewielkie wymagania glebowe - rośnie na większości żyznych gleb ogrodowych. Najlepiej rośnie na stanowisku słonecznym, aczkolwiek z powodzeniem można posadzić go w półcieniu. Cechuje się bardzo dobrą mrozoodpornością (strefa 5a), jednak młode rośliny w pierwszym roku po posadzeniu zaleca się okryć włókniną na zimę.

Idealnie nadaje się na rabaty, wrzosowiska, skalniaki, na niskie szpalery, sadzony w grupie z innymi iglakami lub jako soliter. Może być również z powodzeniem uprawiany w donicy, a na święta może służyć jako mała, bożonarodzeniowa choinka.

Napisz opinię

Uwaga: HTML nie jest dopuszczony!
    Zła           Dobra

Produkty powiązane