Zamówienia tel. oraz email:
0
Koszyk
0,00 zł
 • Rozplenica japońska Viridescens
 • Rozplenica japońska Viridescens
 • Rozplenica japońska Viridescens
 • Rozplenica japońska Viridescens
 • Rozplenica japońska Viridescens
 • Rozplenica japońska Viridescens
 • Rozplenica japońska Viridescens

Rozplenica japońska Viridescens

Pennisetum alopecuroides 'Viridescens'

 • 18,00 zł

 • Netto: 16,67 zł
 • Cena w punktach: 450
 • Zaloguj się, aby otrzymać 16 punktów lojalnościowych za zakup tego produktu.


Dobrze ukorzenione, zdrowe sadzonki dają gwarancję przyjęcia i szybkiego wzrostu. Jako wieloletni producenci roślin przykładamy dużą wagę do jakości bryły korzeniowej oferowanych przez nas sadzonek.

Ważne! Wygląd sadzonek może się różnić od przedstawionego zdjęcia w zależności od pory roku. Wiosną większość bylin jest pozbawiona części nadziemnej. Wysokość sadzonek podawana jest w przybliżeniu. Na potrzeby transportu zbyt długie pędy mogą zostać przycięte. Rośliny zaopatrzone są w etykiety z nazwą lub kolorowe etykiety ze zdjęciem. Więcej informacji w regulaminie.

Nasz sklep jest wpisany do rejestru producentów roślin w Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa, co oznacza, że oferowane przez nas rośliny i nasiona podlegają ścisłej kontroli jakości oraz kontroli zdrowotnej przeprowadzanej przez wykwalifikowane osoby.

Ciekawa odmiana piórkówki dorastająca do ok. 50 - 60 cm wysokości (w trakcie kwitnienia osiąga ok. 100cm). Liście są ciemnozielone, wąskie, lekko przewieszające się. Jesienią zmieniają barwę na żółtą, a następnie na beżową. Kwiatostany pojawiają się w drugiej połowie lata – od sierpnia aż do końca okresu wegetacyjnego. Kwiaty są ciemne o barwie ciemnopurpurowej, a nawet czarnej. Trawa kwitnie długo i efektownie.

Preferuje gleby żyzne, umiarkowanie wilgotne. Najlepiej rośnie na stanowiskach słonecznych lub lekko zacienionych, osłoniętych od silnego wiatru. Rozplenica 'Viridescens' jest mrozoodporna jednak młode rośliny warto zabezpieczyć przed mrozem białą agrowłókniną. 

Rozplenice polecane są do ogrodów przydomowych, skalnych, orientalnych, a także na wrzosowiska i małe rabaty. Do sadzenia pojedynczo lub w grupach. Świetnie sprawdzają się w uprawie w pojemnikach do ozdoby tarasu, czy balkonu (należy wtedy zapewnić odpowiednią ilość wody i nie dopuścić do przesuszenia bryły korzeniowej). Nadają się na kwiaty cięte i suche bukiety.

Nazwa łacińskaPennisetum alopecuroides 'Viridescens'
Pokrójtrawa, kępiasty
Docelowa wysokość50 - 60cm
Tempo wzrosturoślina szybko rosnąca
Kolor liści/igiełciemnozielone, jesienią żółto-pomarańczowe
Barwa kwiatówczarne, purpurowe
Kwitnieniesierpień, październik
Stanowiskosłoneczne, półcieniste
Wymagania glebowepodłoże umiarkowanie wilgotne, próchniczne, odczyn zbliżony do obojętnego
Mrozoodporność-24°C

Napisz opinię

Produkty powiązane