Zamówienia tel. oraz email:
0
Koszyk
0,00 zł
Róża wielkokwiatowa La Perla® ADR
Róża wielkokwiatowa La Perla® ADRRóża wielkokwiatowa La Perla® ADRRóża wielkokwiatowa La Perla® ADR

Róża wielkokwiatowa La Perla® ADR

Rosa 'La Perla' PBR

  • 45,00 zł

  • Netto: 41,67 zł
  • Zaloguj się, aby otrzymać 45 punktów lojalnościowych za zakup tego produktu.


Wiek sadzonki
2 lata
Pojemnik
3-litrowy
Wysokość
30-50 cm

Paszport roślin /
Plant passport

ARosa
BPL-24/04/6437
CA
DPL
Róża wielkokwiatowa La Perla® ADR
wygląd sadzonek w czerwcu
Dobrze ukorzenione, zdrowe sadzonki to podstawa sukcesu w uprawie. Oferowane przez nas rośliny i nasiona podlegają regularnej ścisłej kontroli jakości oraz kontroli zdrowotnej przeprowadzanej przez wykwalifikowane osoby z Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa.

Ważne! Wygląd sadzonek może się różnić od przedstawionego zdjęcia w zależności od pory roku. Wiosną większość bylin jest pozbawiona części nadziemnej. Wysokość sadzonek podawana jest w przybliżeniu. Na potrzeby transportu zbyt długie pędy mogą zostać przycięte. Rośliny zaopatrzone są w etykiety z nazwą lub kolorowe etykiety ze zdjęciem. Więcej informacji w regulaminie.

Róża 'La Perla' to róża z grupy róż wielkokwiatowych, wprowadzona na rynek przez firmę W. Kordes' Söhne w 2008 roku. Wzrost średnio silny, wyrównany, dorasta do około 80 cm wysokości i 50 cm szerokości. Pędy sztywne, wyprostowane. Liście ciemnozielone, błyszczące, średniej wielkości, młode przyrosty jasnozielone. Charakteryzuje się dużymi, pełnymi, delikatnie pachnącymi kwiatami o kremowo-białym kolorze. Średnica pojedynczego, w pełni rozwiniętego kwiatu to około 10 cm. Kwiaty są osadzone pojedynczo na pędach i zakwitają stopniowo jeden po drugim, przez co okres kwitnienia jest wydłużony. Ze względu na swoje niewielkie rozmiary (w porównaniu do innych róż wielkokwiatowych) można ją sadzić również w małych ogrodach, a także uprawiać w donicy np. na tarasach lub balkonach.

Odmiana zaliczana do niezwykle odpornych, z tego względu w 2009 roku otrzymała certyfikat ADR, przyznawany przez niezależnych ekspertów najlepszym i "najtwardszym" różom na rynku. Certyfikat ADR jest gwarancją efektownego kwitnienia, pięknego zapachu, a przede wszystkim zdrowego wyglądu i długiej żywotności róż. Dla róż wielkokwiatowych certyfikat ADR jest przyznawany bardzo rzadko, dlatego jest to spore osiągnięcie.

Stanowisko i uprawa

Róża preferuje stanowisko słoneczne, najlepiej rośnie na glebie umiarkowanie wilgotnej, żyznej, o odczynie lekko kwaśnym lub neutralnym. Podlewając róże powinniśmy pamiętać, aby nie kierować strumienia wody na liście, tylko bezpośrednio na glebę wokół rośliny. Mokre liście są bardziej podatne na choroby grzybowe. Cięcie wykonujemy wiosną, po ustąpieniu przymrozków, przycinamy nad 5-8 oczkiem nad ziemią. Nawozimy od maja do lipca stosując nawóz przeznaczony do róż lub nawóz uniwersalny. W przypadku wykrycia choroby lub szkodników stosujemy odpowiedni oprysk. Przed zimą usypujemy wokół korzeni kopczyk o wysokości ok. 20 cm.

Nazwa łacińskaRosa 'La Perla' PBR
Pokrójkrzaczasty
Docelowa wysokość80 cm
Docelowa szerokość50 cm
Kolor liści/igiełciemnozielony
Barwa kwiatówkremowo-biały
Kwitnienieczerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień
Stanowiskosłoneczne, półcieniste
Wymagania glebowepodłoże żyzne, umiarkowanie wilgotne, odczyn lekko kwaśny lub neutralny
Mrozoodporność-20 °C
Gęstość sadzenia3-5 szt./m2
Zimozielonośćnie
HodowcaW. Kordes' Söhne 2008
Zastosowanieskarpy, obwódki, rabaty, żywopłot, soliter, pojemniki, kwiaty cięte
Informacje dodatkowecertyfikat ADR

Napisz opinię

Produkty powiązane

Szukasz najpiękniejszych róż?

Sprawdź inne odmiany z naszej oferty

Zobacz