Zamówienia tel. oraz email:
0
Koszyk
0,00 zł
  • Róża pnąca Heidetraum® PLUS
  • Róża pnąca Heidetraum® PLUS
  • Róża pnąca Heidetraum® PLUS
  • Róża pnąca Heidetraum® PLUS
  • Róża pnąca Heidetraum® PLUS

Róża pnąca Heidetraum® PLUS

Rosa Heidetraum® PLUS 'Noa907500'

  • 39,00 zł

  • Netto: 36,11 zł
  • Cena w punktach: 975
  • Zaloguj się, aby otrzymać 36 punktów lojalnościowych za zakup tego produktu.


Dobrze ukorzenione, zdrowe sadzonki dają gwarancję przyjęcia i szybkiego wzrostu. Jako wieloletni producenci roślin przykładamy dużą wagę do jakości bryły korzeniowej oferowanych przez nas sadzonek.

Sadzonki w zależności od pory roku mogą być pozbawione liści, wybarwione, przycięte, itp. Rośliny zaopatrzone są w etykiety z nazwą (lub kolorowe etykiety ze zdjęciem). Wysokość sadzonek podawana jest w przybliżeniu. Więcej informacji w regulaminie.

Nasz sklep jest wpisany do rejestru producentów roślin w Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa, co oznacza, że oferowane przez nas rośliny i nasiona podlegają ścisłej kontroli jakości oraz kontroli zdrowotnej przeprowadzanej przez wykwalifikowane osoby.

Heidetraum® PLUS to róża pnąca o długich, przewisających pędach, wymaga przywiązywania do podpór. Krzew o drobnych, różowych, półpełnych kwiatach, dorastający do ok. 3 m wysokości. Kwiaty mają średnicę ok. 4 cm i są miododajne - przyciągają pszczoły i inne pożyteczne owady. Słabo pachnące. Kwitnie obficie w czerwcu i lipcu, powtarza kwitnienie aż do pierwszych mrozów. Liście ciemnozielone, błyszczące.

Odmiana zaliczana do niezwykle odpornych, z tego względu otrzymała certyfikat ADR, przyznawany przez niezależnych ekspertów najlepszym i "najtwardszym" różom na rynku. Certyfikat ADR jest gwarancją efektownego kwitnienia, pięknego zapachu, a przede wszystkim zdrowego wyglądu i długiej żywotności róż.

Róża zdrowa, o niewielkich wymaganiach glebowych, odporna na mróz, kwitnąca długo i obficie. Preferuje stanowiska słoneczne, osłonięte od wiatru. Polecana do sadzenia wzdłuż ścian, siatek, domowych murów, na pergole, altany, przy drzewach, słupach i innych podporach, na które może się wspinać. Przy sadzeniu wzdłuż ściany warto zostawić od niej ok. 45 cm odstępu w celu zapewnienia lepszej cyrkulacji powietrza. Może być również uprawiana w donicy z kratką ogrodową. W przypadku nadmiernego rozrastania się można przyciąć na wysokosć 1 m w celu odmłodzenia rośliny i pobudzenia wzrostu nowych pędów.

Nazwa łacińskaRosa Heidetraum® PLUS 'Noa907500'
Pokrójróża pnąca
Docelowa wysokość3 m
Tempo wzrostuwzrost typowy dla gatunku
Kolor liści/igiełciemnozielone
Barwa kwiatówróżowe
Kwitnienieczerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik
Stanowiskosłoneczne, półcieniste
Wymagania glebowepodłoże umiarkowanie wilgotne, próchniczne, odczyn lekko kwaśny
Mrozoodporność-20 °C
Zimozielonośćnie
HodowcaNoack Rosen
Zastosowanieściana z kwiatów, na pergole, altany, przy drzewach, słupach i innych podporach, w donicy
Informacje dodatkowecertyfikat ADR

Napisz opinię

Produkty powiązane

Szukasz najpiękniejszych róż?

Sprawdź inne odmiany z naszej oferty

Zobacz