Zamówienia tel. oraz email:
0
Koszyk
0,00 zł
Różanecznik Fantastica
Różanecznik FantasticaRóżanecznik FantasticaRóżanecznik FantasticaRóżanecznik Fantastica

Różanecznik Fantastica

Rhododendron 'Fantastica'

  • 40,00 zł

  • Netto: 37,04 zł
  • Zaloguj się, aby otrzymać 40 punktów lojalnościowych za zakup tego produktu.

Przedsprzedaż

Produkt w przedsprzedaży, wysyłka realizowana od: 2024-03-20.


Wiek sadzonki
3 lata
Pojemnik
4-litrowy
Wysokość
15-30 cm

Paszport roślin /
Plant passport

ARhododendron
BPL-24/04/6437
CA
DPL
Różanecznik Fantastica
wygląd sadzonek w kwietniu
Dobrze ukorzenione, zdrowe sadzonki to podstawa sukcesu w uprawie. Oferowane przez nas rośliny i nasiona podlegają regularnej ścisłej kontroli jakości oraz kontroli zdrowotnej przeprowadzanej przez wykwalifikowane osoby z Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa.

Ważne! Wygląd sadzonek może się różnić od przedstawionego zdjęcia w zależności od pory roku. Wiosną większość bylin jest pozbawiona części nadziemnej. Wysokość sadzonek podawana jest w przybliżeniu. Na potrzeby transportu zbyt długie pędy mogą zostać przycięte. Rośliny zaopatrzone są w etykiety z nazwą lub kolorowe etykiety ze zdjęciem. Więcej informacji w regulaminie.

Jedna z najpiękniejszych odmian różanecznika z grupy Yakushimanum. Zimozielony krzew o płaskokulistym, zwartym pokroju, osiągający w wieku 10 lat ok 1 m wysokości oraz 1,3 m szerokości. Liście grube, podłużne, lekko błyszczące, w kolorze ciemnozielonym, o delikatnie zawiniętych brzegach. Kwiaty lejkowate, średniej wielkości, o pofalowanych brzegach płatków, zebrane po kilkanaście sztuk w duże kuliste kwiatostany na szczytach pędów. W pąku czerwonawe, po rozwinięciu intensywnie ciemnoróżowe z jasnym środkiem. Kwitnie niezawodnie i obficie w maju i czerwcu. Odmiana polecana do sadzenia w małych ogrodach przydomowych, w ogrodach w stylu orientalnym, w miejscach zacienionych, w towarzystwie innych azalii, różaneczników i pozostałych roślin wrzosowatych. Ze względu na kompaktowe wymiary może być również uprawiana w donicy.

Stanowisko i uprawa

Różaneczniki powinniśmy sadzić na glebie przepuszczalnej, kwaśnej (pH 4.5 – 6.0), lekko wilgotnej (możemy również zakupić specjalne podłoże do różaneczników w większości sklepów ogrodniczych). Najlepiej wybierać stanowiska półcieniste, osłonięte od wiatru. Ze względu na płytki system korzeniowy, nawet stare okazy różaneczników dają się przesadzić w inne miejsce, jeśli zachodzi taka potrzeba. Cięcie powinniśmy ograniczyć do wiosennego wycinania martwych lub chorych pędów oraz usuwania przekwitniętych kwiatostanów.

Nazwa łacińskaRhododendron 'Fantastica'
Pokrójpłaskokulisty
Docelowa wysokość1 m
Docelowa szerokość1,3 m
Tempo wzrosturoślina wolnorosnąca (karłowa)
Kolor liści/igiełciemnozielone
Barwa kwiatówwielobarwne, czerwonawe, różowe
Kwitnieniemaj, czerwiec
Stanowiskopółcieniste, cieniste
Wymagania glebowepodłoże umiarkowanie wilgotne, próchniczne, odczyn kwaśny
Mrozoodporność- 22 °C
Zimozielonośćtak
Zastosowanieogródki przydomowe, wrzosowiska, rabaty, soliter, nasadzenia grupowe

Napisz opinię

Produkty powiązane

Nie wiesz co wybrać?

azalie japońskie, azalie wielkokwiatowe, różaneczniki, wrzosy

Sprawdź inne odmiany z naszej oferty