Zamówienia tel. oraz email:
0
Koszyk
0,00 zł
Różanecznik Arkadius
Różanecznik ArkadiusRóżanecznik ArkadiusRóżanecznik Arkadius

Różanecznik Arkadius

Rhododendron 'Arkadius'

  • 40,00 zł

  • Netto: 37,04 zł
  • Zaloguj się, aby otrzymać 40 punktów lojalnościowych za zakup tego produktu.


Wiek sadzonki
3 lata
Pojemnik
4-litrowy
Wysokość
30-50 cm

Paszport roślin /
Plant passport

ARhododendron
BPL-24/04/6437
CA
DPL
Różanecznik Arkadius
wygląd sadzonek w marcu
Dobrze ukorzenione, zdrowe sadzonki to podstawa sukcesu w uprawie. Oferowane przez nas rośliny i nasiona podlegają regularnej ścisłej kontroli jakości oraz kontroli zdrowotnej przeprowadzanej przez wykwalifikowane osoby z Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa.

Ważne! Wygląd sadzonek może się różnić od przedstawionego zdjęcia w zależności od pory roku. Wiosną większość bylin jest pozbawiona części nadziemnej. Wysokość sadzonek podawana jest w przybliżeniu. Na potrzeby transportu zbyt długie pędy mogą zostać przycięte. Rośliny zaopatrzone są w etykiety z nazwą lub kolorowe etykiety ze zdjęciem. Więcej informacji w regulaminie.

Zimozielony krzew o zwartym, kulistym pokroju, osiągający w wieku 10 lat około 1,4 m wysokości oraz podobną szerokość. Liście eliptyczne, ciemnozielone, błyszczące, jaśniejsze od spodu, o długości do 14 cm i szerokości około 6 cm, nie opadają na zimę. Kwiaty w pąku ciemnoróżowe, po rozwinięciu ciemnoróżowe z jaśniejszym środkiem i zielono-żółtym wzorkiem na górnym płatku. Podczas kwitnienia kolor kwiatów stopniowo jaśnieje. Kształt kwiatu jest lejkowaty, jego średnica wynosi ok. 9 cm, a płatki mają pofalowane brzegi. Kwiaty zebrane są po kilkanaście sztuk w duże kuliste kwiatostany na szczytach pędów. Kwitnienie zaczyna się pod koniec maja i trwa przeważnie do połowy czerwca. Wytrzymuje mrozy do -20 °C. Odmiana polecana do sadzenia pojedynczo lub w grupach w ogrodach przydomowych, na wrzosowiskach, w towarzystwie innych roślin wrzosowatych (azalie, różaneczniki, wrzośce, wrzosy, itp.). Ze względu na kompaktowe wymiary może być również uprawiana w donicy.

Stanowisko i uprawa

Różanecznik powinien być sadzony na glebie przepuszczalnej, kwaśnej (pH 4.5 – 6.0) oraz wilgotnej. Jeśli dysponujemy słabą glebą, warto zakupić specjalne kwaśne podłoże do rododendronów i azalii, dostępne w większości sklepów ogrodniczych. Najlepiej wybierać stanowiska osłonięte od wiatru, słoneczne lub lekko zacienione. Ze względu na płytki system korzeniowy, nawet stare okazy różaneczników dają się przesadzić w inne miejsce, jeśli zachodzi taka potrzeba. Cięcie powinniśmy ograniczyć do wiosennego wycinania martwych lub chorych pędów oraz usuwania przekwitniętych kwiatostanów.

Nazwa łacińskaRhododendron 'Arkadius'
Pokrójkrzewiasty, rozłożysty
Docelowa wysokość1,4 m
Docelowa szerokość1,4 m
Tempo wzrosturoślina wolnorosnąca (karłowa)
Kolor liści/igiełciemnozielone
Barwa kwiatówróżowe
Kwitnieniemaj, czerwiec
Stanowiskosłoneczne, półcieniste
Wymagania glebowepodłoże wilgotne, próchniczne, odczyn kwaśny
Mrozoodporność-20 °C
Zimozielonośćtak
Zastosowanieogródki przydomowe, wrzosowiska, rabaty, soliter, nasadzenia grupowe, uprawa w pojemniku na balkonie lub tarasie

Napisz opinię

Produkty powiązane

Nie wiesz co wybrać?

azalie japońskie, azalie wielkokwiatowe, różaneczniki, wrzosy

Sprawdź inne odmiany z naszej oferty