Zamówienia tel. oraz email:
0
Koszyk
0,00 zł
  • Róża rabatowa Eze Palace®
  • Róża rabatowa Eze Palace®
  • Róża rabatowa Eze Palace®
  • Róża rabatowa Eze Palace®
  • Róża rabatowa Eze Palace®
  • Róża rabatowa Eze Palace®

Róża rabatowa Eze Palace®

Rosa Eze Palace® 'Poulpal056' PBR

  • 37,00 zł

  • Netto: 34,26 zł
  • Cena w punktach: 925
  • Zaloguj się, aby otrzymać 34 punktów lojalnościowych za zakup tego produktu.


Dobrze ukorzenione, zdrowe sadzonki dają gwarancję przyjęcia i szybkiego wzrostu. Jako wieloletni producenci roślin przykładamy dużą wagę do jakości bryły korzeniowej oferowanych przez nas sadzonek.

Sadzonki w zależności od pory roku mogą być pozbawione liści, wybarwione, przycięte, itp. Rośliny zaopatrzone są w etykiety z nazwą (lub kolorowe etykiety ze zdjęciem). Wysokość sadzonek podawana jest w przybliżeniu. Więcej informacji w regulaminie.

Nasz sklep jest wpisany do rejestru producentów roślin w Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa, co oznacza, że oferowane przez nas rośliny i nasiona podlegają ścisłej kontroli jakości oraz kontroli zdrowotnej przeprowadzanej przez wykwalifikowane osoby.

Róża rabatowa z serii Palace® – kolekcji niskich róż krzaczastych o kompaktowym pokroju duńskiej firmy Poulsen Roser A/S. Obficie kwitnąca róża rabatowa, o krzaczastym, wyprostowanym pokroju. Dorasta do 60 cm wysokości. Liście ciemnozielone, błyszczące. Kwiaty pełne, barwy żółtej, o średnicy 5-10 cm, delikatnie pachnące. Kwitnie bardzo obficie i długo, zaczynając w czerwcu i powtarzając kwitnienie aż do pierwszych mrozów. Odmiana o uniwersalnym zastosowaniu, nadaje się również na kwiat cięty. Gęstość sadzenia w szpalerze: 2 szt./mb, gęstość sadzenia w grupie: 4 szt./m2.

Warunki uprawy: róża preferuje stanowisko słoneczne, najlepiej rośnie na glebie umiarkowanie wilgotnej, żyznej, o odczynie lekko kwaśnym lub neutralnym. Podlewając róże powinniśmy pamiętać, aby nie kierować strumienia wody na liście, tylko bezpośrednio na glebę wokół rośliny. Mokre liście są bardziej podatne na choroby grzybowe. Cięcie wykonujemy wiosną, po ustąpieniu przymrozków, przycinamy nad 5-8 oczkiem nad ziemią. Nawozimy od maja do lipca stosując nawóz przeznaczony do róż lub nawóz uniwersalny. W przypadku wykrycia choroby lub szkodników stosujemy odpowiedni oprysk. Przed zimą usypujemy wokól korzeni kopczyk o wysokości ok. 20 cm.

Nazwa łacińskaRosa Eze Palace® 'Poulpal056' PBR
Pokrójkrzaczasty
Docelowa wysokośćod 0,5 do 1 m
Kolor liści/igiełciemnozielony
Barwa kwiatówżółte
Kwitnienieczerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik
Stanowiskosłoneczne, półcieniste
Wymagania glebowepodłoże żyzne, umiarkowanie wilgotne, odczyn lekko kwaśny lub neutralny
Mrozoodporność-20 °C
Zimozielonośćnie
HodowcaPoulsen Roser A/S
Zastosowanieogródki przydomowe, kompozycje naturalistyczne, nasadzenia grupowe, obwódki, rabaty, soliter, kwiaty cięte
Informacje dodatkoweznana również pod nazwą 'Golden Angel'

Napisz opinię

Produkty powiązane

Szukasz najpiękniejszych róż?

Sprawdź inne odmiany z naszej oferty

Zobacz