Zamówienia tel. oraz email:
0
Koszyk
0,00 zł
Żywotnik wschodni Aurea Nana

Żywotnik wschodni Aurea Nana

Platycladus orientalis 'Aurea Nana'

  • Dostępność: niedostępny
  • 17,00 zł

  • Netto: 15,74 zł
  • Zaloguj się, aby otrzymać 15 punktów lojalnościowych za zakup tego produktu.

Produkt jest chwilowo niedostępny
Przepraszamy, produkt który oglądasz jest chwilowo niedostępny z powodu wyczerpania dostępnej ilości sztuk. Być może spodobają Ci się podobne produkty, które proponujemy poniżej:
Wiek sadzonki
3 lata
Pojemnik
3-litrowy
Wysokość
20-30 cm

Paszport roślin /
Plant passport

AThuja
BPL-24/04/6437
CA
DPL
Żywotnik wschodni Aurea Nana
wygląd sadzonek w lipcu
Dobrze ukorzenione, zdrowe sadzonki to podstawa sukcesu w uprawie. Oferowane przez nas rośliny i nasiona podlegają regularnej ścisłej kontroli jakości oraz kontroli zdrowotnej przeprowadzanej przez wykwalifikowane osoby z Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa.

Ważne! Wygląd sadzonek może się różnić od przedstawionego zdjęcia w zależności od pory roku. Wiosną większość bylin jest pozbawiona części nadziemnej. Wysokość sadzonek podawana jest w przybliżeniu. Na potrzeby transportu zbyt długie pędy mogą zostać przycięte. Rośliny zaopatrzone są w etykiety z nazwą lub kolorowe etykiety ze zdjęciem. Więcej informacji w regulaminie.

Wolno rosnąca odmiana o jajowatym pokroju. Po 10 latach osiąga około 70 cm wysokości i 40 cm szerokości. Pędy płaskie, o pięknym złotym kolorze, ułożone gęsto i pionowo (pokrój książkowy).

Żywotnik Morgan jest odmianą mało wymagającą. Dobrze rośnie na wszystkich glebach przepuszczalnych i umiarkowanie wilgotnych, o odczynie lekko kwaśnym. Preferuje stanowiska słoneczne i osłonięte od silnego wiatru. W centralnej i wschodniej części Polski może lekko podmarzać, dlatego zaleca się je okrywać na zimę białą agrowłókniną. W cieplejszych częściach Polski z zimowaniem nie ma problemu.

Roślina z powodzeniem może być uprawiana w doniczkach, w małych ogrodach przydomowych, na rabatach, jako soliter lub w grupie.

Nazwa łacińskaPlatycladus orientalis 'Aurea Nana'
Pokrójjajowaty
Docelowa wysokośćod 0,5 do 1 m
Tempo wzrosturoślina wolno rosnąca
Kolor liści/igiełżółte, złociste
Stanowiskosłoneczne
Wymagania glebowegleba przeciętna ogrodowa, umiarkowanie wilgotna, roślina tolerancyjna
Mrozoodporność- 20 st. C
Zimozielonośćtak
Zastosowanieogrody przydomowe, ogrody skalne, ogrody wrzosowiskowe, w grupach

Napisz opinię