Zamówienia tel. oraz email:
0
Koszyk
0,00 zł
Żywotnik zachodni Anniek ®
Żywotnik zachodni Anniek ®Żywotnik zachodni Anniek ®

Żywotnik zachodni Anniek ®

Thuja occidentalis 'Anniek' PBR

  • 18,00 zł

  • Netto: 16,67 zł
  • Zaloguj się, aby otrzymać 16 punktów lojalnościowych za zakup tego produktu.


Wiek sadzonki
3 lata
Pojemnik
2-litrowy
Wysokość
15-20 cm

Paszport roślin /
Plant passport

AThuja
BPL-24/04/6437
CA
DPL
Żywotnik zachodni Anniek ®
wygląd sadzonek w czerwcu
Dobrze ukorzenione, zdrowe sadzonki to podstawa sukcesu w uprawie. Oferowane przez nas rośliny i nasiona podlegają regularnej ścisłej kontroli jakości oraz kontroli zdrowotnej przeprowadzanej przez wykwalifikowane osoby z Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa.

Ważne! Wygląd sadzonek może się różnić od przedstawionego zdjęcia w zależności od pory roku. Wiosną większość bylin jest pozbawiona części nadziemnej. Wysokość sadzonek podawana jest w przybliżeniu. Na potrzeby transportu zbyt długie pędy mogą zostać przycięte. Rośliny zaopatrzone są w etykiety z nazwą lub kolorowe etykiety ze zdjęciem. Więcej informacji w regulaminie.

Karłowy krzew o kulistym pokroju. Piękna polska odmiana, osiągająca zaledwie 30 cm średnicy. Podobny do zielonej odmiany 'Teddy', różniący się od niej barwą igieł. Charakteryzuje się gęsto ułożonymi pędami, pokrytymi miękkimi igiełkami barwy złocisto-pomarańczowej. Młode przyrosty mają najbardziej jaskrawą barwę, starsze pędy są trochę ciemniejsze, bardziej zielonkawe. Zimą barwa igieł jest bardziej brązowa.

Odporny na mróz i zanieczyszczenia powietrza. Z uwagi na jaskrawą barwę igieł preferuje stanowiska słoneczne. Podłoże powinno być żyzne, przepuszczalne, piaszczysto-gliniaste oraz mieć odczyn lekko kwaśny. Z uwagi na pędy o delikatnej strukturze, dlatego zimą podczas opadów śniegu zaleca się usuwanie zalegającej warstwy śniegu, pokrywającej krzewy, aby uniknąć ich odkształceń. Z uwagi na płytki system korzeniowy, w czasie suszy, bezśnieżnej zimy i wczesną wiosną warto podlewać krzewy.

Odmiana świetnie sprawdzi się w małych, przydomowych ogrodach, na skalniakach, wrzosowiskach, a także na cmentarzach. Stanowi mocny, kontrastowy akcent na tle zielonych roślin. Nadaje się do uprawy w pojemnikach. Bardzo dobrze znosi cięcie.

Nazwa łacińskaThuja occidentalis 'Anniek' PBR
Pokrójkulisty
Docelowa wysokośćod 0,2 do 0,5 m
Tempo wzrosturoślina wolnorosnąca
Kolor liści/igiełżółte, złociste
Stanowiskosłoneczne, półcieniste
Wymagania glebowegleba przeciętna ogrodowa, umiarkowanie wilgotna, odczyn lekko kwaśny
Mrozoodporność-23 °C
Zimozielonośćtak
Zastosowanieogrody przydomowe, ogrody skalne, pojemniki, ogrody wrzosowiskowe, ogrody orientalne

Napisz opinię

Produkty powiązane