Zamówienia tel. oraz email:
0
Koszyk
0,00 zł
  • Świerk serbski Pevé Tijn
  • Świerk serbski Pevé Tijn
  • Świerk serbski Pevé Tijn
  • Świerk serbski Pevé Tijn

Świerk serbski Pevé Tijn

Picea omorika 'Pevé Tijn'

  • 250,00 zł

  • Netto: 231,48 zł
  • Cena w punktach: 6250
  • Zaloguj się, aby otrzymać 231 punktów lojalnościowych za zakup tego produktu.


Dobrze ukorzenione, zdrowe sadzonki dają gwarancję przyjęcia i szybkiego wzrostu. Jako wieloletni producenci roślin przykładamy dużą wagę do jakości bryły korzeniowej oferowanych przez nas sadzonek.

Sadzonki w zależności od pory roku mogą być pozbawione liści, wybarwione, przycięte, itp. Rośliny zaopatrzone są w etykiety z nazwą (lub kolorowe etykiety ze zdjęciem). Wysokość sadzonek podawana jest w przybliżeniu. Więcej informacji w regulaminie.

Nasz sklep jest wpisany do rejestru producentów roślin w Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa, co oznacza, że oferowane przez nas rośliny i nasiona podlegają ścisłej kontroli jakości oraz kontroli zdrowotnej przeprowadzanej przez wykwalifikowane osoby.

Karłowy świerk o zwartym, kulistym / szeroko stożkowym pokroju, osiągający w wieku 10 lat około 70 cm średnicy. Pędy krótkie i gęsto ułożone, igły o długości 5-10 mm, młode przyrosty barwy złocistej. Starsze igły z wierzchu żółto-zielone, a pod spodem srebrzyste, co daje ciekawy efekt wielobarwności. Odmiana polecana do sadzenia w małych ogrodach przydomowych, na rabatach, na skalniakach, wrzosowiskach, jako soliter, a także do uprawy w donicy.

Krzew ma niewielkie wymagania glebowe - rośnie na większości żyznych, umiarkowanie wilgotnych, lekko kwaśnych gleb ogrodowych. powinien być sadzony na stanowisku półcienistym, ponieważ latem w pełnym słońcu młode igły mogą ulegać poparzeniom i brązowieć. W naszym klimecie jest całkowicie mrozoodporny, przetrwa każdą surową zimę.

Nazwa łacińskaPicea omorika 'Pevé Tijn'
Pokrójkulisty, szerokostożkowy
Docelowa wysokośćdo 1 m
Tempo wzrosturoślina karłowa, wolno rosnąca
Kolor liści/igiełmłode igły złociste, starsze igły szare, niebieskawe, srebrzyste
Stanowiskopółcieniste
Wymagania glebowepodłoże umiarkowanie wilgotne, gleba próchniczna, przeciętna ogrodowa, odczyn lekko kwaśny, roślina tolerancyjna
Mrozoodporność-34 °C
Zimozielonośćtak
Zastosowanieogródki przydomowe, rabaty, skalniaki, wrzosowiska, uprawa w pojemniku

Napisz opinię

Produkty powiązane