Zamówienia tel. oraz email:
0
Koszyk
0,00 zł
Świerk kłujący Hermann Naue

Świerk kłujący Hermann Naue

Picea pungens 'Hermann Naue'

  • 130,00 zł

  • Netto: 120,37 zł
  • Zaloguj się, aby otrzymać 130 punktów lojalnościowych za zakup tego produktu.


Wiek sadzonki
4 lata
Pojemnik
5-litrowy
Wysokość
20-40 cm

Paszport roślin /
Plant passport

APicea
BPL-24/04/6437
CA
DPL
Świerk kłujący Hermann Naue
wygląd sadzonek w maju
Dobrze ukorzenione, zdrowe sadzonki to podstawa sukcesu w uprawie. Oferowane przez nas rośliny i nasiona podlegają regularnej ścisłej kontroli jakości oraz kontroli zdrowotnej przeprowadzanej przez wykwalifikowane osoby z Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa.

Ważne! Wygląd sadzonek może się różnić od przedstawionego zdjęcia w zależności od pory roku. Wiosną większość bylin jest pozbawiona części nadziemnej. Wysokość sadzonek podawana jest w przybliżeniu. Na potrzeby transportu zbyt długie pędy mogą zostać przycięte. Rośliny zaopatrzone są w etykiety z nazwą lub kolorowe etykiety ze zdjęciem. Więcej informacji w regulaminie.

Karłowa odmiana świerka o kompaktowym pokroju. Po 10 latach uprawy osiąga około 60 cm wysokości i 80 cm szerokości, roczny przyrost to zaledwie kilka centymetrów. Pokrój początkowo płaskokulisty, z wiekiem delikatnie się wypiętrza i przyjmuje postać szerokiego stożka. Pędy gęsto ułożone, pokryte krótkimi igłami o szaroniebieskiej barwie. Kolor igieł zmienia się w ciągu roku - wiosną jest bardziej zielonkawy, a jesienią bardziej niebieski. Dużym walorem dekoracyjnym tej odmiany są szyszki, które zawiązują się już u bardzo młodych egzemplarzy i utrzymują się na krzewie przez całą zimę. Są nieduże, osadzone na końcówkach pędów i mocno kontrastowe - na początku intensywnie różowe, później jasnobrązowe. Odmiana ze względu na kompaktowe rozmiary polecana szczególnie do niedużych ogrodów, na skalniaki, wrzosowiska, a także do uprawy w pojemniku na balkonie lub tarasie.

Stanowisko i uprawa

Krzew ma niewielkie wymagania glebowe - rośnie na większości żyznych, lekko kwaśnych gleb ogrodowych. Świetnie znosi dłuższe okresy suszy i niską wilgotność powietrza. Może być również sadzony na terenach miejskich, odznacza się dużą tolerancją na zanieczyszczenia powietrza. Najlepiej rośnie na stanowisku słonecznym, aczkolwiek z powodzeniem można posadzić go również na stanowisku lekko zacienionym. Jest praktycznie całkowicie mrozoodporny, przetrwa każdą surową zimę. Jest odporny na choroby grzybowe, a jego głównym szkodnikiem jest przędziorek sosnowiec - malutki czerwony pajęczak, którego ciężko dostrzec gołym okiem. W przypadku zaobserwowania objawów żerowania szkodnika, takich jak: blaknięcie i brązowienie igieł, malutkie pajęczyny, należy zastosować oprysk środkiem do zwalczania roztoczy, tzw. akarcyd.

Nazwa łacińskaPicea pungens 'Hermann Naue'
Pokrójkrzewiasty, rozłożysty, płaskokulisty
Docelowa wysokośćdo 1 m
Docelowa szerokośćdo 1 m
Tempo wzrosturoślina karłowa, wolno rosnąca
Kolor liści/igiełsrebrzyste, szare, niebieskawe
Stanowiskosłoneczne
Wymagania glebowepodłoże umiarkowanie wilgotne, gleba próchniczna, przeciętna ogrodowa, odczyn lekko kwaśny, roślina tolerancyjna
Mrozoodporność-34 °C
Zimozielonośćtak
Zastosowanieogródki przydomowe, nasadzenia grupowe, rabaty, skalniaki, wrzosowiska

Napisz opinię

Produkty powiązane