Zamówienia tel. oraz email:
0
Koszyk
0,00 zł
Sosna czarna Spielberg
Sosna czarna SpielbergSosna czarna Spielberg

Sosna czarna Spielberg

Pinus nigra 'Spielberg'

  • 75,00 zł

  • Netto: 69,44 zł
  • Zaloguj się, aby otrzymać 75 punktów lojalnościowych za zakup tego produktu.


Wiek sadzonki
5 lat
Pojemnik
5-litrowy
Wysokość
30-50 cm

Paszport roślin /
Plant passport

APinus
BPL-24/04/6437
CA
DPL
Sosna czarna Spielberg
wygląd sadzonek w lipcu
Dobrze ukorzenione, zdrowe sadzonki to podstawa sukcesu w uprawie. Oferowane przez nas rośliny i nasiona podlegają regularnej ścisłej kontroli jakości oraz kontroli zdrowotnej przeprowadzanej przez wykwalifikowane osoby z Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa.

Ważne! Wygląd sadzonek może się różnić od przedstawionego zdjęcia w zależności od pory roku. Wiosną większość bylin jest pozbawiona części nadziemnej. Wysokość sadzonek podawana jest w przybliżeniu. Na potrzeby transportu zbyt długie pędy mogą zostać przycięte. Rośliny zaopatrzone są w etykiety z nazwą lub kolorowe etykiety ze zdjęciem. Więcej informacji w regulaminie.

Wolnorosnący krzew o prawie kulistym pokroju. W wieku 10 lat osiąga około 1,5 m wysokości oraz 1 m szerokości (rocznie przyrasta około 15 cm). Pędy gęsto ułożone, z wiekiem trochę luźniejsze, pokryte ciemnozielonymi, bardzo długimi igłami igłami (nawet 10-15 cm). Pierwszy, wiosenny przyrost jest największy, później w lecie pojawia się drugi przyrost, w którym młode, sporo krótsze igły tworzą ciekawy efekt dekoracyjny na tle starszych, dłuższych igieł. Polecana do sadzenia pojedynczo w ogrodach skalnych, małych ogródkach przydomowych oraz alpinariach.

Stanowisko i uprawa

Sosna jest rośliną odporną i łatwą w uprawieNie przemarza, nie trzeba jej okrywać na zimę. Rzadko choruje i jest odporna na zanieczyszczenia powietrza. Rośnie na większości przeciętnych gleb ogrodowych, nawet jałowych i piaszczystych, natomiast nie znosi gleb podmokłych i ciężkich (gliniastych). Gleba, w której będzie rosła musi być dobrze przepuszczalna. Gleby ciężkie należy rozluźnić poprzez wymieszanie ich z piaskiem. Sosna wytwarza zarówno powierzchniowy, jak i głęboki system korzeniowy i nie wymaga intensywnego podlewania - podlewamy tylko wtedy, gdy widzimy, że podłoże jest wyraźnie przeschnięte. Preferuje stanowisko słoneczne, jednak może rosnąć również w lekkim zacienieniu. Roślina tolerancyjna w stosunku do pH - dobrze radzi sobie zarówno na glebach kwaśnych, jak i zasadowych. Nie wymaga intensywnego nawożenia - zazwyczaj wystarczy ją zasilić raz w roku niewielką dawką nawozu mineralnego lub organicznego (np. obornikiem). 

W celu ograniczenia wzrostu i lepszego zagęszczania sosnę można przycinać, nie tniemy jednak rozwiniętych igieł, tylko tzw. "świeczki" - charakterystyczne, młode przyrosty, które pojawiają się przeważnie na przełomie maja i czerwca. Można je skrócić o 1/3, 1/2 długości lub więcej, wedle uznania.

Nazwa łacińskaPinus nigra 'Spielberg'
Pokrójkulisty, jajowaty
Docelowa wysokośćod 1 do 2 m
Tempo wzrosturoślina karłowa, wolno rosnąca
Kolor liści/igiełciemnozielone
Stanowiskosłoneczne
Wymagania gleboweroślina tolerancyjna
Mrozoodporność- 29 °C
Zimozielonośćtak
Zastosowanieogrody przydomowe, skalniaki, wrzosowiska, na rabaty, pojedynczo (soliter)

Napisz opinię

Produkty powiązane