Zamówienia tel. oraz email:
0
Koszyk
0,00 zł
Sosna wejmutka Tiny Curls
Sosna wejmutka Tiny CurlsSosna wejmutka Tiny CurlsSosna wejmutka Tiny Curls

Sosna wejmutka Tiny Curls

Pinus strobus 'Tiny Curls'

  • 110,00 zł

  • Netto: 101,85 zł
  • Zaloguj się, aby otrzymać 91 punktów lojalnościowych za zakup tego produktu.


Wiek sadzonki
5 lat
Pojemnik
5-litrowy
Wysokość
25-35 cm

Paszport roślin /
Plant passport

APinus
BPL-24/04/6437
CA
DPL
Sosna wejmutka Tiny Curls
wygląd sadzonek w październiku
Dobrze ukorzenione, zdrowe sadzonki to podstawa sukcesu w uprawie. Oferowane przez nas rośliny i nasiona podlegają regularnej ścisłej kontroli jakości oraz kontroli zdrowotnej przeprowadzanej przez wykwalifikowane osoby z Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa.

Ważne! Wygląd sadzonek może się różnić od przedstawionego zdjęcia w zależności od pory roku. Wiosną większość bylin jest pozbawiona części nadziemnej. Wysokość sadzonek podawana jest w przybliżeniu. Na potrzeby transportu zbyt długie pędy mogą zostać przycięte. Rośliny zaopatrzone są w etykiety z nazwą lub kolorowe etykiety ze zdjęciem. Więcej informacji w regulaminie.

Karłowa odmiana sosny wejmutki o gęstej koronie i płaskokulistym kulistym pokroju. Rośnie bardzo powoli osiągając około 0,6 - 0,8 m średnicy po 10 latach. Pędy gęsto pokryte długimi poskręcanymi igłami (dł. ok. 4-5 cm), barwy niebiesko-zielonej.

Sosna jest rośliną odporną i bardzo łatwą w uprawie. Rośnie dobrze na każdej glebie, nawet na suchej i piaszczystej lub gliniastej, tolerancyjna w stosunku do pH (należy jednak unikać terenów podmokłych lub zalewanych). Całkowicie mrozoodporna w naszym klimacie, nie choruje i jest odporna na zanieczyszczenia powietrza. Najlepiej posadzić ją na stanowisku słonecznym, jednak rośnie dobrze również w półcieniu.

Polecana do sadzenia w ogrodach skalnych, japońskich, małych ogródkach przydomowych oraz alpinariach, a także do kompozycji z innymi roślinami iglastymi. Doskonała do uprawy w pojemnikach, na balkonach i tarasach.

Nazwa łacińskaPinus strobus 'Tiny Curls'
Pokrójkulisty
Docelowa wysokośćod 0,5 m do 1 m
Tempo wzrosturoślina wolnorosnąca (karłowa)
Kolor liści/igiełszare, niebieskawe, srebrzyste
Stanowiskopółcieniste, cieniste
Wymagania glebowegleba przeciętna ogrodowa, sucha lub umiarkowanie wilgotna, odczyn lekko kwaśny
Mrozoodporność-26 °C
Zimozielonośćtak
Zastosowanieogródki przydomowe, skalniaki, wrzosowiska, uprawa w pojemniku

Napisz opinię

Produkty powiązane