Zamówienia tel. oraz email:
0
Koszyk
0,00 zł
Jałowiec pospolity Corielagan na pniu 100cm
Jałowiec pospolity Corielagan na pniu 100cmJałowiec pospolity Corielagan na pniu 100cm

Jałowiec pospolity Corielagan na pniu 100cm

Juniperus communis 'Corielagan'

  • 120,00 zł

  • Netto: 111,11 zł
  • Zaloguj się, aby otrzymać 120 punktów lojalnościowych za zakup tego produktu.


Wiek sadzonki
4 lata
Pojemnik
5-litrowy
Wysokość
90-110 cm

Paszport roślin /
Plant passport

AJuniperus
BPL-24/04/6437
CA
DPL
Jałowiec pospolity Corielagan na pniu 100cm
wygląd sadzonek w marcu
Dobrze ukorzenione, zdrowe sadzonki to podstawa sukcesu w uprawie. Oferowane przez nas rośliny i nasiona podlegają regularnej ścisłej kontroli jakości oraz kontroli zdrowotnej przeprowadzanej przez wykwalifikowane osoby z Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa.

Ważne! Wygląd sadzonek może się różnić od przedstawionego zdjęcia w zależności od pory roku. Wiosną większość bylin jest pozbawiona części nadziemnej. Wysokość sadzonek podawana jest w przybliżeniu. Na potrzeby transportu zbyt długie pędy mogą zostać przycięte. Rośliny zaopatrzone są w etykiety z nazwą lub kolorowe etykiety ze zdjęciem. Więcej informacji w regulaminie.

Wolnorosnący krzew o gęstym, płożącym pokroju, osiągający w wieku 10 lat około 1 m średnicy i 10 cm wysokości, a docelowo może dorastać do 1,5 m średnicy. Pędy gęsto ułożone, ścielące się po ziemi, pokryte zielonymi igłami. Odmiana polecana do ogródków przydomowych jako roślina okrywowa, do sadzenia na skalniakach i w alpinariach. Ciekawie wygląda posadzony na podwyższeniu, np. na skraju murku, gdy jego pędy mogą swobodnie przewieszać się. Gęstość sadzenia 3 szt/m2.

Stanowisko i uprawa

Roślina o niewielkich wymaganiach uprawowych, może rosnąć nawet na glebach ubogich w składniki odżywcze. Preferuje stanowisko słoneczne. Nie wymaga intensywnego podlewania, dobrze znosi długie okresy suszy. Mrozoodporny w naszym klimacie, wytrzymuje mrozy -34 °C (strefa 4 wg. USDA).

Nazwa łacińskaJuniperus communis 'Corielagan'
Pokrójpłożący
Tempo wzrosturoślina wolno rosnąca (karłowa)
Kolor liści/igiełciemnozielone
Stanowiskosłoneczne
Wymagania glebowegleba przeciętna ogrodowa, piaszczysta, sucha lub umiarkowanie wilgotna, odczyn kwaśny lub lekko kwaśny
Mrozoodporność-36 °C
Zimozielonośćtak
Zastosowanieogródki przydomowe, skarpy, skalniaki, wrzosowiska, rabaty, uprawa pojemnikowa

Napisz opinię

Produkty powiązane