Zamówienia tel. oraz email:
0
Koszyk
0,00 zł

Cyprysik tępołuskowy Tsatsumi Gold NA PNIU

Chamaecyparis obtusa 'Tsatsumi Gold'

produkt polski

  • 65,00 zł

  • Netto: 60,19 zł
  • Cena w punktach: 1625
  • Zaloguj się, aby otrzymać 60 punktów lojalnościowych za zakup tego produktu.


Dobrze ukorzenione, zdrowe sadzonki dają gwarancję przyjęcia i szybkiego wzrostu. Jako wieloletni producenci roślin przykładamy dużą wagę do jakości bryły korzeniowej oferowanych przez nas sadzonek.

ukorzenione sadzonki

Sadzonki w zależności od pory roku mogą być pozbawione liści, wybarwione, przycięte, itp. Rośliny zaopatrzone są w etykiety z nazwą (lub kolorowe etykiety ze zdjęciem). Wysokość sadzonek podawana jest w przybliżeniu. Więcej informacji w regulaminie.

Nasz sklep jest wpisany do rejestru producentów roślin w Państowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa, co oznacza, że oferowane przez nas rośliny i nasiona podlegają ścisłej kontroli jakości oraz kontroli zdrowotnej przeprowadzanej przez wykwalifikowane osoby.

Japońska, karłowa odmiana cyprysika tępołuskowego o "sznurkowatych" pędach i efektownym, żółtym zabarwieniu. Rośnie powoli, osiągając w wieku 10 lat około 1 m wysokości. Pokrój płaskokulisty, stare egzemplarze przybierają postać małego drzewka o nieregularnym pokroju. Igły żółte, poskręcane, sznurkowate, ułożone chaotycznie.

Cyprysik tępołuskowy najlepiej rośnie na stanowisku słonecznym lub półcienistym, osłoniętym od wiatru, na glebach lekko kwaśnych, umiarkowanie wilgotnych i żyznych. Lubi wysokoą wilgotność powietrza, z tego względu dobrym pomysłem jest sadzenie go w pobliżu zbiorników wodnych.

Świetnie nadaje się do ogrodów japońskich lub jako dekoracja wszelkiego rodzaju półek skalnych, bądź oczek wodnych. Jaskrawy kolor idealnie będzie kontrastował z innymi roślinami (np. trzmieliną oskrzydloną, która przebarwia się na krwistoczerwono).

Przedmiotem oferty jest sadzonka wyprowadzona na ok. 50 cm pniu. Wysokosć całkowita rośliny (bez doniczki) ok. 70 cm.

Nazwa łacińska Chamaecyparis obtusa 'Tsatsumi Gold'
Pokrój krzaczasty rozłożysty, nieregularny
Docelowa wysokość 1 m
Tempo wzrostu roślina wolno rosnąca (karłowa)
Kolor liści/igieł żółte
Stanowisko słoneczne, półcieniste
Wymagania glebowe gleba próchniczna, umiarkowanie wilgotna lub wilgotna, odczyn lekko kwaśny
Mrozoodporność -21 °C
Zimozieloność tak
Zastosowanie ogrody przydomowe, ogrody wrzosowiskowe, ogrody orientalne, rabaty, pojemniki

Napisz opinię

Produkty powiązane

Mogą Ci się przydać

Krzewy ozdobne i owocowe

Sadzonki krzewów ozdobnych, owocowych, sadzonki borówki, krzewy na żywopłot, hortensje bukietowe, berberysy, tuje na szpalery, jałowce płożące to tylko część asortymentu.

Zobacz więcej

Nawozy wieloskładnikowe

Nawozy mineralne w formie posypowej lub płynnej do każdego rodzaju roślin ozdobnych, owocowych oraz warzyw. Nawozy BIO organiczne na bazie obornika kurzego i bydlęcego.

Zobacz więcej

Podłoża do roślin

Specjalistyczne oraz uniwersalne podłoża ogrodnicze, czyli tzw. ziemia ogrodowa to ważny element uprawy roślin. Odpowiednie podłoże zapewnia optymalne warunki do rozwoju roślin.

Zobacz więcej

Trawnik z nasion

Mieszanki najlepszych gatunków traw ozdobnych, charakteryzujące się niezwykłymi walorami estetycznymi. Sprawdź nasze nowości: trawnik regeneracyjny, GREEN SPRINTER, trawnik KWIATOWY i wiele innych.

Zobacz więcej

Podlewanie ogrodu

Na sucho nic nie urośnie! Sprawdź szeroką ofertę narzędzi do nawadniania ogrodu. Węże, zraszacze, armatura wodna, zestawy do podlewania, konewki w różnych wariantach kolorystycznych.

Zobacz więcej

Agrowłókniny, agrotkaniny

Wytrzymałe i przepuszczalne tkaniny, mające wiele zastosowań w ogrodzie. Mogą służyć zarówno do ściółkowania, jak i do ochrony krzewów oraz upraw warzywnych przed śniegiem, mrozem, słońcem.

Zobacz więcej

Donice ozdobne

Doniczki ozdobne do wykorzystania w domu, ogrodzie, tarasach i balkonach. Wykonane z tworzyw sztucznych i naturalnych, dostępne w wielu różnych rozmiarach i stylach.

Zobacz więcej

Narzędzia i sprzęt do ogrodu

Szpadle, łopaty, grabki, widły, kosze na liście, rękawice ochronne, taczki, konewki, wiaderka, siekiery, sekatory, opryskiwacze, odzież ochronna. Poznaj ofertę wysokiej jakości narzędzi do ogrodu.

Zobacz więcej

Nasiona kwiatów i warzyw

Certyfikowane nasiona warzyw, kwiatów, ziół, nasiona rośliny egzotycznych, nasiona na kiełki, mieszanki kwiatów, mieszanki roślin miododajnych, doniczki do rozsad oraz akcesoria do wysiewu.

Zobacz więcej