Zamówienia tel. oraz email:
0
Koszyk
0,00 zł
  • Cyprysik nutkajski Variegata
  • Cyprysik nutkajski Variegata
  • Cyprysik nutkajski Variegata

Cyprysik nutkajski Variegata

Chamaecyparis nootkatensis 'Variegata'

  • 95,00 zł

  • Netto: 87,96 zł
  • Cena w punktach: 2375
  • Zaloguj się, aby otrzymać 87 punktów lojalnościowych za zakup tego produktu.


Dobrze ukorzenione, zdrowe sadzonki dają gwarancję przyjęcia i szybkiego wzrostu. Jako wieloletni producenci roślin przykładamy dużą wagę do jakości bryły korzeniowej oferowanych przez nas sadzonek.

Sadzonki w zależności od pory roku mogą być pozbawione liści, wybarwione, przycięte, itp. Rośliny zaopatrzone są w etykiety z nazwą (lub kolorowe etykiety ze zdjęciem). Wysokość sadzonek podawana jest w przybliżeniu. Więcej informacji w regulaminie.

Nasz sklep jest wpisany do rejestru producentów roślin w Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa, co oznacza, że oferowane przez nas rośliny i nasiona podlegają ścisłej kontroli jakości oraz kontroli zdrowotnej przeprowadzanej przez wykwalifikowane osoby.

Odmiana dwubarwna cyprysika nutkajskiego o piramidalnym (szerokostożkowym) pokroju, horyzontalnie ułożonych pędach i przewisających gałązkach. Rośnie powoli, osiągając w wieku 10 lat ok. 1,5 m wysokości. Igły łuskowate, dwubarwne - zielone z licznymi białymi przebarwieniami, utrzymują się na krzewie przez cały rok. Odmiana polecana do sadzenia jako soliter - pojedynczo w eksponowanym miejscu w ogrodzie.

Odmiana łatwa w uprawie – preferuje stanowisko słoneczne, lubi gleby żyzne i wilgotne. Jest odporna na zanieczyszczenia i mrozy, dlatego może być sadzona na terenie całego kraju.

Nazwa łacińskaChamaecyparis nootkatensis 'Variegata'
Pokrójszerokostożkowy
Docelowa wysokośćod 1 do 2 m
Tempo wzrosturoślina wolno rosnąca (karłowa)
Kolor liści/igiełzielone, białe, dwubarwne
Stanowiskosłoneczne
Wymagania glebowegleba przeciętna ogrodowa, roślina tolerancyjna
Mrozoodporność-26 °C
Zimozielonośćtak
Zastosowaniesoliter w eksponowanym miejscu

Napisz opinię

Produkty powiązane