Zamówienia tel. oraz email:
0
Koszyk
0,00 zł
Bluszcz pospolity Thorndale
Bluszcz pospolity ThorndaleBluszcz pospolity ThorndaleBluszcz pospolity Thorndale

Bluszcz pospolity Thorndale

Hedera helix 'Thorndale'

  • Dostępność: niedostępny
  • 25,00 zł

  • Netto: 23,15 zł
  • Zaloguj się, aby otrzymać 25 punktów lojalnościowych za zakup tego produktu.

Produkt jest chwilowo niedostępny
Przepraszamy, produkt który oglądasz jest chwilowo niedostępny z powodu wyczerpania dostępnej ilości sztuk. Być może spodobają Ci się podobne produkty, które proponujemy poniżej:
Wiek sadzonki
3 lata
Pojemnik
2-litrowy
Wysokość
50-60 cm

Paszport roślin /
Plant passport

AHedera
BPL-24/04/6437
CA
DPL
Bluszcz pospolity Thorndale
wygląd sadzonek w czerwcu
Dobrze ukorzenione, zdrowe sadzonki to podstawa sukcesu w uprawie. Oferowane przez nas rośliny i nasiona podlegają regularnej ścisłej kontroli jakości oraz kontroli zdrowotnej przeprowadzanej przez wykwalifikowane osoby z Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa.

Ważne! Wygląd sadzonek może się różnić od przedstawionego zdjęcia w zależności od pory roku. Wiosną większość bylin jest pozbawiona części nadziemnej. Wysokość sadzonek podawana jest w przybliżeniu. Na potrzeby transportu zbyt długie pędy mogą zostać przycięte. Rośliny zaopatrzone są w etykiety z nazwą lub kolorowe etykiety ze zdjęciem. Więcej informacji w regulaminie.

Zimozielone, szybkorosnące pnącze dorastające nawet do 30 metrów wysokości (jeżeli ma taką możliwość). Odmiana Thorndale jest uznawana za jedną z najbardziej odpornych na mróz odmian bluszczu. Dość duże, skórzaste, ciemnozielone liście z jaśniejszym unerwieniem są główną ozdobą rośliny. Późny okres kwitnienia sprawia (wrzesień-październik u starszych roślin), że bluszcz jest cenną rośliną miododajną.

Bluszcz pospolity łatwy w uprawie. Dobrze rośnie na większości przeciętnych gleb w Polsce (nie toleruje gleb kwaśnych). Preferuje stanowiska wilgotne. Bluszcz pospolity 'Thorndale' doskonale sprawdzi się w cieniu lub półcieniu. W rejonach wyjątkowo zimnych najlepiej sprawdza się prowadzony jako roślina okrywowa. Bluszcz jest mało podatny na szkodniki i choroby. Pnącze jest również odporne na zanieczyszczenia powietrza i gleby.

Hedera helix ‘Thorndale’ jest jedną z najlepszych okrywowych odmian bluszczu pospolitego. Dobrze rośnie w miejscach zacienionych, pod koronami drzew. Doskonale nadaje się do zakrywania północnych fasad budynków, murów, ogrodzeń, różnorakich konstrukcji ogrodowych oraz nagich pni wysokich drzew. Sadzony przy ścianach domów osusza fundamenty, zabezpieczając pomieszczenia piwniczne przed wilgocią

Nazwa łacińskaHedera helix 'Thorndale'
Pokrójpnącze
Docelowa wysokośćdo 30 m
Kolor liści/igiełciemnozielone
Wymagania gleboweroślina tolerancyjna
Mrozoodporność-31 °C
Zimozielonośćtak
Zastosowanieroślina okrywowa, pnącze na mury i pergole, ogrody przydomowe, parki

Napisz opinię