Zamówienia tel. oraz email:
0
Koszyk
0,00 zł
  • Palczatka miotlasta Prairie Blues
  • Palczatka miotlasta Prairie Blues
  • Palczatka miotlasta Prairie Blues

Palczatka miotlasta Prairie Blues

Schizachyrium scoparium 'Prairie Blues'

  • 9,99 zł

  • Netto: 9,25 zł
  • Cena w punktach: 275
  • Zaloguj się, aby otrzymać 10 punktów lojalnościowych za zakup tego produktu.


Dobrze ukorzenione, zdrowe sadzonki dają gwarancję przyjęcia i szybkiego wzrostu. Jako wieloletni producenci roślin przykładamy dużą wagę do jakości bryły korzeniowej oferowanych przez nas sadzonek.

Sadzonki w zależności od pory roku mogą być pozbawione liści, wybarwione, przycięte, itp. Rośliny zaopatrzone są w etykiety z nazwą (lub kolorowe etykiety ze zdjęciem). Wysokość sadzonek podawana jest w przybliżeniu. Więcej informacji w regulaminie.

Nasz sklep jest wpisany do rejestru producentów roślin w Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa, co oznacza, że oferowane przez nas rośliny i nasiona podlegają ścisłej kontroli jakości oraz kontroli zdrowotnej przeprowadzanej przez wykwalifikowane osoby.

Wieloletnia trawa ozdobna o kępiastym pokroju. Rośnie jako zwarta kępa, dorastając do ok. 1 m wysokości przy 80 cm szerokości. Pędy początkowo sztywne, wzniesione, później delikatnie przewisające. Liście cienkie, barwy srebrzystoniebieskiej, jesienią przebarwiają się na pomarańczowo. Kwiaty niepozorne, zebrane w wiechowate kwiatostany o długości ok. 15 cm, pojawiają się od lipca do połowy września. Polecana do małych ogrodów, na rabaty, skalniaki, do nasadzeń grupowych lub pojedynczo jako soliter. Może być również uprawiana w donicy jako ozdoba balkonu lub tarasu.

Palczatka miotlasta jest rośliną łatwą w uprawie, najlepiej będzie wyglądać posadzona na stanowisku słonecznym, wtedy najlepiej się wybarwia. Toleruje większość gleb ogrodowych, nawet te o niskiej jakości. Najlepiej rośnie na podłożu przepuszczalnym, umiarkowanie wilgotnym. Nie lubi gleb stale podmokłych i stojącej wody. Jest w pełni mrozoodporna i dobrze znosi okresy suszy. Wiosną przeprowadzamy cięcie, usuwając wszystkie suche, zeszłoroczne liście.

 

Nazwa łacińskaSchizachyrium scoparium 'Prairie Blues'
Pokrójtrawa, kępiasty
Docelowa wysokośćod 0,5 do 1 m
Tempo wzrostuwzrost typowy dla gatunku
Kolor liści/igiełsrebrzyste, niebieskawe
Barwa kwiatówbiałe
Kwitnienielipiec, sierpień, wrzesień
Stanowiskosłoneczne, półcieniste
Wymagania gleboweroślina tolerancyjna, gleba przeciętna ogrodowa, umiarkowanie wilgotna
Mrozoodporność-33 °C
Zastosowanieogrody przydomowe, nasadzenia grupowe, kompozycje naturalistyczne, wrzosowiska, rabaty, skalniaki, zestawienia kontrastowe z bylinami, soliter, uprawa w donicy

Napisz opinię

Produkty powiązane